Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OBRANNÉ INVESTICE

  Černochová: Slova Babiše jsou tragikomická až tristní!

  24.01.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš, jehož stranický kolega je současně ministrem obrany, se v souvislosti s inaugurací nového amerického prezidenta Donalda Trumpa nechal slyšet, že Česká republika musí posílit své obranné výdaje a urychleně realizovat strategické modernizační projekty. Jeho slova nadzvedla ze židle 1. místopředsedkyni poslaneckého klubu PČR a expertku pro obranu Janu Černochovou (ODS).

  Černochová lupa
  Černochová | ODS

  Babiš zároveň dodal, že se jeho ministrovi obrany Martinu Stropnickému nedaří utrácet přidělené prostředky a potvrdil informaci, že také za loňský rok bude resort obrany vracet do státního rozpočtu neutracené čtyři miliardy korun.  

  Babiš a jeho kolegové měli mnoho příležitostí něco udělat s obranyschopností naší země, ale neudělali nic, říká Jana Černochová (ODS).
   

   

  "Musím potvrdit, že to je smutná realita. Slova Andreje Babiše po třech letech jeho vlády o ,totální paralýze´ strategických obranných akvizic jsou vskutku tragikomická až tristní," reagovala na Babišovo vyjádření Černochová. Místopředseda vlády se podle ní vymlouvá na špatný zákon o veřejných zakázkách. "Nicméně je to tato vláda a jeho vlastní ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, kdo si tento zákon vzal za svou vlajkovou loď. A ani nová verze zákona o veřejných zakázkách účinná od října loňského roku nepřinesla žádnou zásadnější změnu, která by obranné akvizice usnadnila, ačkoliv jsme na to jako opozice opakovaně upozorňovali," podotkla Černochová.

   

  Ministr Babiš a jeho kolegové Stropnický a Šlechtová měli za uplynulé tři roky mnoho příležitostí k tomu, aby s obranyschopností naší země něco udělali, je přesvědčena Černochová. "Za tuto dobu však nedošlo k žádné zásadní strategické obranné akvizici a žádná taková nebyla ani dostatečně připravena. Fascinuje mě, že je předseda hnutí ANO schopen tvářit se, jako by u toho nebyl a jako by se ho to netýkalo. Jsou to právě on a jeho kolegové, kteří opakovaně odmítli návrhy na navýšení obranného rozpočtu v Poslanecké sněmovně. Jsou to oni, kdo nesou zásadní podíl na vnitřním deficitu naší obrany," uzavřela Černochová.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...