Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POETICKÝ POPRASK

  Bartošek: Máma není genderově neutrální!

  19.01.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  O pořádný skandál se nechtíc postaral spisovatel Jiří Žáček, jehož nevinná dětská básnička silně pobouřila několik desítek lidí na internetu. Případem se dokonce zabývalo i samotné Ministerstvo školství a řada politiků nechápe, proč. Jedním z nich je i místopředseda Poslanecké sněmovny PČR a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

  Bartošek lupa
  Jan Bartošek nedokáže pobrat důvody, proč báseň Jiřího Žáčka vzbudila takový rozruch. | Archiv J. Bartoška

  Mnozí politici jen nevěřícně kroutí hlavami. Nejde jim na rozum, jak Žáčkova dětská říkanka dokáže udělat takové pozdvižení na vsi!  

  Experimenty a hrátky s jakýmsi genderově vyváženým třetím pohlavím jsou cestou do pekel, říká Jan Bartošek (KDU-ČSL).
   

   

  Dokonce ministerstvu školství stojí za to, aby se básní zabývalo a vydalo stanovisko, že "báseň není zcela genderově neutrální, ale záleží hlavně na výkladu učitele, který by to měl žákům ozřejmit." "Má paní učitelka či pan učitel svým žákům ,neutrálně ozřejmit´, že děti nosí čáp? Nejlépe hermafroditní? A o co přesně jde," ptá se udiveně Bartošek. V Žáčkově říkance přitom zcela zjevně nic závadného není, posuďte sami: "K čemu jsou holky na světě? Aby z nich byly maminky, aby se pěkně usmály na toho, kdo je malinký. Aby nás měl kdo pohladit a povědět nám pohádku. Proto jsou tady maminky, aby náš svět byl v pořádku."

   

  "Při sledování polemiky nad těmito řádky jsem si málem ukroutil hlavu, jak jsem s ní dlouhou dobu vrtěl a brumlal si něco ve smyslu, ...Pane Bože do čeho jsi duši dal. Já z nich naopak vnímám projevy lásky, zázemí a pohody... Mámy jsou přece úžasné a s nadsázkou jsou pro mě ,institucí rodinného štěstí a pohody´. Experimenty a hrátky s jakýmsi ,genderově vyváženým´ třetím pohlavím jsou cestou do pekel," dodal Bartošek.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...