Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ŠKOLSTVÍ

  Klaus: Úroveň vzdělanosti českých deváťáků je katastrofální!

  16.01.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  V mezinárodním srovnání je úroveň vzdělanosti českých deváťáků katastrofální, tvrdí expert ODS pro školství Václav Klaus mladší. Důvodů, proč to tak je, je prý mnoho!

  Klaus ml. lupa
  Václav Klaus mladší upozorňuje na katastrofální úroveň vzdělání českých deváťáků. | ODS

  Na klesající úroveň vzdělanosti českých žáků a nesystematické zásahy do školského systému upozorňuje ODS dlouhodobě. Prioritou musí být především kvalita výuky, zvýšení platů učitelů nebo navrácení a posílení pravomocí ředitelů škol, tvrdí občanskodemokratičtí politici.  

  Výsledky vzdělanosti českých deváťáků připomínají v čase volný pád. Příčinou je i ztráta vzdělávacích hodnot, prohlásil Václav Klaus mladší.

   

  "Když se podíváme na mezinárodní srovnání, jsou výsledky vzdělanosti pro české deváťáky katastrofické. Připomínají v čase volný pád. Nejedná se přitom o podfinancování systému, protože výdaje českých daňových poplatníků na školský systém rostou. Na jednoho žáka daňový poplatník platí daleko více peněz, než platil a výsledky jsou daleko horší. Příčinou je nekoncepčnost, ztráta základních vzdělávacích hodnot, potlačování matematiky/přírodních věd a rozličné ideologické projekty odvádějící školství od základního poslání – vzdělávat," okomentoval stav českého školství Václav Klaus mladší.

   

  Podobný názor zastává i šéf ODS Petr Fiala. "Česká republika se těší ekonomickému růstu, stát na daních vybírá rekordní částky, ale občané to na lepších službách nepocítí. Vzdělání je toho dobrým příkladem," poznamenal Fiala. Vláda má podle něj vzdělání jako svou prioritu, ale kvalitu výuky neřeší. "Rozšiřuje povinnou školní docházku, přidává administrativní povinnosti ředitelům a ubírá jim pravomoci a určuje, co se smí prodávat ve školních bufetech. Chceme-li zůstat jako země konkurenceschopní a připravit mladé lidi na pracovní trh, musíme zlepšit kvalitu výuky," dodal Fiala.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...