Neděle 22. dubna 2018
svátek má Evžénie, zítra Vojtěch

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SNÍŽENÍ DANÍ

  Fiala: Vláda by měla konečně snížit daně!

  12.01.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Občanští demokraté jsou přesvědčeni, že vláda by měla snížit daně. Vládní většina ale jejich návrhy zatím vždy smetla ze stolu. Šéf ODS Petr Fiala se ale domnívá, že nyní, když se české ekonomice daří, by měla vláda lidem konečně co nejvíce usnadnit a zjednodušit pracovní podmínky.

  Fiala lupa
  Petr Fiala je přesvědčen, že vláda by měla snížit daně. | ODS

  Podnikatelé a zaměstnanci podle Fialy odvádějí dobrou práci a vláda by se jim měla odvděčit. Jestliže prý není schopna vybrané peníze využít, měla by je nechat lidem.  

  Vláda promarňuje dobu prosperity. Když vláda nedokáže ušetřené peníze investovat do lepších služeb, ať sníží daně, sdělil šéf ODS Petr Fiala.
   

   

  Fiala je dle svých slov velmi rád, že se české ekonomice daří. Domnívá se však, že vláda nedokáže tento hospodářský růst využít ve prospěch občanů. Za ušetřené peníze by mohla zvednout úroveň školství a vzdělání, lépe zaplatit dobré učitele, zlepšit kvalitu zdravotnictví a rychlost léčby, investovat do stavby dopravní infrastruktury a podobně, říká Fiala. "Nic z toho ale nedělá, dobu prosperity promarňuje. Stát není firma ani Andreje Babiše ani premiéra Sobotky. A smyslem jejich práce není vybrat od lidí co nejvíce daní a pak se tím chlubit. Smyslem je zlepšovat podmínky pro život. Když už vláda není schopna vybrané peníze investovat do lepších služeb, měla by tedy snížit daně. Nechat peníze občanům. Daňový systém zjednodušit. Jestliže chci od občanů vybrat více peněz, musím jim za ně něco nabídnout. Když to vláda nedokáže, měla by raději nechat peníze lidem," prohlásil Petr Fiala.

   

  Předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura (ODS) připomenul, že ODS několikrát navrhla ve sněmovně snížení nebo rušení některých daní a zjednodušení daňového systému. "Vládní většina nás ale vždy přehlasovala, ať už se to týkalo zrušení daně z nabytí nemovitosti, silniční daně nebo zjednodušení DPH v podobě dvou sazeb (10 a 19 %). Jsem ale moc rád, že ministr Babiš dnes sám přichází s některými opatřeními na snížení daní pro naše občany. Měl k tomu sice už mockrát příležitost, ale neudělal to. Nicméně jsme si u pana ministra zvykli, že často a rád mění názory v duchu ‚kam vítr, tam plášť‘, proto věřím, že při schvalování daňového balíčku ukáže, že to myslí vážně," doplnil předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...