Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DANĚ

  Skopeček: Úvahy ministra Babiše o snižování daní připomínají uvažování hokynáře

  09.01.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Andrej Babiš (ANO) předvádí podle ekonomického experta ODS Jana Skopečka další názorový veletoč, nebo spíše další mediální hru, ve které se chce předvést jako zastánce nízkých daní. Ve své roli ministra financí přitom dělal vše pro to, aby daně byly vysoké a složité, domnívá se Skopeček.

  Skopeček lupa
  Jan Skopeček z ODS se pustil do Babiše kvůli daním. | ODS

  ODS podle Skopečka dlouhodobě říká, že daně v naší zemi jsou vysoké a jejich systém zbytečně složitý. "Proto také v průběhu stávajícího volebního období opakovaně předkládáme návrhy na snížení či dokonce rušení některých zbytečných daní. Naše návrhy by přinesly snížení celkové daňové zátěže občanů a zjednodušení našeho přebujelého daňového prostředí. Andrej Babiš se jako jeden ze základních stavebních kamenů současné agrosocialistické vlády k těmto návrhům nikdy nepřipojil a ,jeho´ poslanci opakovaně hlasovali proti snižování a zjednodušování daní," poznamenal Skopeček.  

  Babiš se chová jako nepoctivý obchodník, který uměle navýší ceny zboží, aby jej pak naoko mohl prodávat ve slevě, tvrdí Jan Skopeček (ODS).

   

  Vláda Bohuslava Sobotky a Andreje Babiše dokonce daňový systém ještě více zkomplikovala dalšími výjimkami, ať už jde o třetí sazbu DPH či podporu bionafty, upozornil ekonomický expert ODS. "Je to právě stávající vláda a její ministr financí z hnutí ANO, kteří snížili výdajové paušály živnostníků, zakonzervovali tzv. solidární přirážku a další opatření, která Nečasova vláda schválila jako mimořádná a časově omezená. Kvůli současné vládě, jejíž je nedílnou součástí právě Andrej Babiš, se z nich stala opatření trvalá. Andrej Babiš a celá stávající levicová vláda tak občanům naší země daně naopak zvýšili," konstatoval Skopeček.

   

  Andrej Babiš tak podle Skopečka více než kdy jindy připomíná nepoctivé obchodníky, kteří uměle navyšují ceny zboží, aby jej pak naoko mohli prodávat ve slevě. "Je to takové hezké politické hokynářství. ODS bude i nadále připravovat a předkládat návrhy na skutečné snižování daňové zátěže, nikoli jen vějičky a triky, jako to dělá Andrej Babiš. Rád bych věřil, že pro snižování daní nalezneme skutečné partnery v Poslanecké sněmovně, nejen na stránkách novin," dodal Skopeček.

  pop | bleskove.cz

  Témata: daně, ODS, Skopeček, babiš, ANO
  Komentáře ke článku
  loading...