Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PREZIDENTSKÁ RADOST

  Zemanovi chybí Forejt, chlubí se Trumpem!

  09.01.2017 00:20 / politika google+ twitter facebook

  Prezident Miloš Zeman se svěřil, že mu chybí jeho donedávna hradní protokolář Jindřich Forejt, který opustil svou funkci po kauze s údajnými drogami a prostituty, o čemž měla svědčit skrytá videonahrávka. Dál mu důvěřuje a označil ho za přítele!

  Zeman Miloš lupa
  Miloš Zeman je hrdý na to, že ho Donald Trump pochválil! | Archiv ČT

  Miloš Zeman v pořadu vysílaném na serveru Blesk se vyjádřil také k aktuální kauze černošského modela v letáku s tím, že černoši mu nevadí. Zároveň se pochlubil pochvalou od nastupujícího prezidenta USA Donalda Trumpa.

   

  „Jindřich Forejt vykonal obrovskou práci pro všechny tři prezidenty, a když jsem s ním byl ve Vatikánu, tak tam byl přijímán jako hluboce věřící katolík. Ale záleží na Vatikánu, jak se v případě velvyslance rozhodne,“ řekl prezident s tím, že mu Forejt jako přítel chybí.  

  Prezident Miloš Zeman ocenil pochvalu od nového prezidenta USA Donalda Trumpa.
   

   

  Zeman také vysvětlil situaci s pečetí na dveřích, která byla po skandálu s videem šéfa hradního protokolu Forejta umístěna na jeho kancelář. Podle něj je to běžná praxe, Forejt byl údajně nějakou dobu v nemocnici a částečně doma.

   

  Na dotaz čtenáře, který se s někým vsadil, zda by třeba adoptoval svého mluvčího Jiřího Ovčáčka, Zeman s humorem sobě vlastním odpověděl: „Kdyby mi byl sázející sympatický, a to bych ho musel znát, tak bych Jirku na jeden den adoptoval, a pak bych to zase zrušil. Ale protože ho neznám (čtenáře), adoptovat ho nebudu,“ odpověděl prezident.

   

  Prezident rovněž odpovídal na otázky kauzy černošského modela v letáku Lidlu. „Pokud jde o Afroameričany, od filmu Hádej, kdo přijde na večeři u mě averze vůči černochům klesá. Až budou černoši páchat terorismus, tak mi budou vadit. Hlavní je však kultura, pokud by vyzývali k zabíjení, tak to bude jiné,“ konstatoval prezident.

   

  Zeman se vyjádřil i k sílícímu terorismu. “Otázkou není, jestli bude v České republice teroristický útok, ale kdy se tak stane. Betonové zábrany, které nechaly úřady postavit na některých místech v ČR, by útoku nezabránily, protože nebyly ukotveny,” podotkl prezident.

   

  Zároveň ocenil pochvalu od nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. „Prezidentem se stal člověk, který má podobné názory, aniž bychom je od sebe opisovali. Je to minimálně přátelské gesto. Nedmu se pýchou, mám přátelský vztah s čínským prezidentem i korektní vztah s ruským protějškem a rád budu mít dobrý vztah i s novým prezidentem USA,“ uvedl prezident.

   

  Trump mu podle jeho slov řekl, že ČR je krásná země a že si přečetl jeho dopis. „Řekl, že jsem byl jediná hlava státu v Evropě, která ho před volbami podpořila,“ pochlubil se Zeman. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...