Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  JASNÁ VIZE

  Sebejistý Sobotka si věří: Když bude ANO druhé, Babiš možná dostane zase šanci!

  08.01.2017 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka si i přes zásadní oslabení strany, kterou vede, stále hodně věří. A zdá se, že nepočítá s ničím jiným než s tím, že na podzim sociální demokracie volby vyhraje a on bude znovu premiérem. Ale už teď ví, co by udělal s Andrejem Babišem (ANO).

  Babiš Sobotka lupa
  Co udělá Sobotka s Babišem, pokud se opět stane premiérem? | ČT

  Sobotka je zřejmě přesvědčený, že to takzvaně dá a že bude opět sestavovat vládu, zatímo mnozí si to nemyslí!

   

  “Nedovedu si ČSSD dost dobře představit v pozici slabšího koaličního partnera, který bude přehlasováván zbylými koaličními pravicovými subjekty. Jsou dvě zásady, které se nám v posledních třech letech osvědčily. Dali jsme republice stabilní vládu, což zemi ekonomicky i bezpečnostně pomohlo. Vláda mohla fungovat proto, že měla ve sněmovně 111 hlasů, což byl dobrý základ pro fungování koalice,” uvedl v rozhovoru pro Deník.

   

  “Ještě důležitější bylo, že koalice je programově soudržná. Po volbách jsme se shodli, že máme obdobné priority, což se projevilo v tom, že jsme vládu udrželi pohromadě, byť koaliční kompromisy nebyly jednoduché,” řekl premiér, který zřejmě zapomněl zmínit mnohé roztržky, třeba kvůli EET, nebo policejní reformě, která málem stála vládu její osud.

   

  Pokud by ale sociální demokracie opravdu volby vyhrála, což zatím tak nevypadá, protože stále se značným náskokem vede Babišovo ANO, má Sobotka jasno! 

   

  “Příští vláda by měla být založena na dostatečné většině a programových průnicích. V ní můžeme ale garantovat spravedlivou sociální politiku jen tehdy, když tam budeme jako nejsilnější politická strana a nebude možné nás přehlasovat prostřednictvím koaličních partnerů, kteří by vládu tlačili víc doprava. Nerad bych ale nyní spekuloval o koalicích, protože je to tak trochu účet bez hostinského, protože karty rozdají voliči. Já bych byl rád, abychom jako sociální demokraté šli mezi lidi a získali jejich podporu,” řekl Sobotka.  

  Bohuslav Sobotka věří tomu, že ČSSD znovu zvítězí a on bude tím, kdo bude sestavovat vládu!
   

   

  Na otázku, kdyby ČSSD nakonec opravdu vyhrála, co by udělal s Andrejem Babišem, zda by mu nabídla zase post ministra financí, Sobotka řekl, že nemůže vyloučit tuto nabídku. Zároveň ale jinými slovy premiér a šéf ČSSD varuje před volením koaličního partnera, ale jejich konkurenta, tedy ANO!

   

  “Je kardinální otázka, o níž by lidé před volbami měli přemýšlet – jestli miliardář, který díky hlasům může získat nejsilnější politickou moc v zemi, dokáže zlepšit život lidí s průměrnými a podprůměrnými příjmy, život seniorů a zaměstnanců, když prosazuje recepty, jež jsou s jejich zájmy v naprostém rozporu.”

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...