Sobota 26. května 2018
svátek má Filip, zítra Valdemar

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEPOCHOPITELNÁ ŽÁDOST

  Sobotka zuřil kvůli Ovčáčkovi!

  07.01.2017 00:10 / politika google+ twitter facebook

  Jsou věci, které se dají snad jen těžko chápat. Třeba taková žádost premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), aby byla stažena fotografie z twitterového účtu, na které jsou podpisy do pamětní knihy jeho a také jeho manželky. Prý by je mohl někdo zneužít.

  Sobotka Ovčáček lupa
  Bohuslav Sobotka zuřil kvůli iniciativě hradního mluvčíhi Jiřího Ovčáčka! | Profimedia, Archiv

  Alespoň takhle to měl Sobotka prezentovat a vyzval mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka, aby to okamžitě udělal. A Zemanův mluvčí, ač nerad, poslechl a věc napravil. Ministerský předseda podle některých informací ale pořádně zuřil ve smyslu, že "jak si může mluvčí Hradu dovolit bez souhlasu dát na sociální síť něčí podpisy..."

   

  Premiérův mluvčí to zdůvodnil tím, že se zveřejněním fotografie nebyl dán dopředu souhlas. Proč by ale měl být dán souhlas, když jde o pamětní knihu hostí, kteří jsou v Lánech v průběhu roku, nikdo neví. Přičemž loňský podpis mu nevadí.

   

  “Hodně zdraví a štěstí do roku 2017, děkujeme za příjemný novoroční oběd,“ napsal premiér do zámecké knihy a přidal i svůj podpis, stejně jako jeho žena Olga. Co je tedy tak nebezpečného na přání premiéra a jeho manželky, je velkou záhadou.  

  Mluvčí Hradu musel z Twitteru sundat fotku s novoročním přáním a podpisem Sobotky a jeho ženy!
   

   

  Obává se prý však možného zneužití obou podpisů. “Že by si někdo mohl vzít na ně půjčku, nebo co…?,” komentují s nadsázkou někteří lidé na sociální síti žádost premiéra Sobotky.

   

  „Na žádost pana premiéra jsem z twitterového účtu stáhnul snímek zápisu premiérského páru v Pamětní knize zámku v Lánech. Loňský ponechávám,“ napsal k tomu na Twitteru Zemanův mluvčí. Loni stažení fotografie mluvčí vlády nepožadoval.

   

  Premiér ani prezident, jejichž vztahy jsou dlouhodobě napjaté, průběh novoročního setkání dosud osobně nekomentovali. Úřad vlády pouze po setkání obou státníků vydal strohou tiskovou zprávu. „Diskuse se během oběda týkala jak rodinných, tak politických témat, včetně očekávaných událostí, které doma a v zahraničí přinese rok 2017,“ napsal Úřad vlády. Mluvčí prezidenta jako obvykle zveřejnil menu novoročního oběda a k tomu několik fotografií. A to byl problém.

   

  Že by snad měl Sobotka z něčeho strach? Má snad nějaké indicie, nebo je to jen jeho vnitřní pocit? 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...