Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DALŠÍ PENÍZE

  Budou volby a tak ministr Ludvík získal stamiliony na platy zdravotních sester!

  06.01.2017 11:55 / politika google+ twitter facebook

  Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) získal na zvýšení platů sester 600 milionů korun. Přilepšení by se měly dočkat od letošního druhého pololetí. Každá směnná sestra by tak od léta mohla mít o zhruba 2 000 korun více!

  Ludvík Miloslav lupa
  Miloslav Ludvík získal od Babiše dalších 600 milionů korun na platy zdravotních sester! | Archiv

  Ludvík se ve čtvrtek s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) rovněž dohodl na navýšení plateb za státní pojištěnce o 3,5 miliardy korun ročně po následující tři roky.

   

  "Pro příští rok 2018 bude nárůst plateb za státní pojištěnce 4,1 miliardy, ale z toho si půjčíme na letošní rok 600 milionů korun na zvýšení platů sester ve druhém pololetí," sdělil deníku Ludvík.  

  Zdravotní sestry si od července přilepší o zhruba 2 000 korun měsíčně!
   

   

  Od 1. července dostane podle něj "každá směnná sestra" 2 000 korun měsíčně k platu navíc. Opatření se týká pouze sester, které jsou odměňovány podle zákona o platu, tedy pracují ve státních zdravotnických zařízeních.

   

  "Sestrám, které jsou odměňovány podle zákona o mzdě, se přidá od 1. ledna 2018, protože navýšení pošleme do úhradové vyhlášky," dodal ministr.

   

  Vedle navýšení plateb za státní pojištěnce a zvýšení platů sester podle deníku na jednání ministrů prošel i Ludvíkův záměr snížit doplatky u dětí a důchodců, respektive limit, nad který doplatky pojišťovny proplácejí. Shodu se podařilo najít i v otázce neziskových nemocnic. "Z návrhu zákona se vyjme a použije část, která se týká univerzitních nemocnic a vznikne zákon o univerzitních nemocnicích," uvedl deník s tím, že technické podrobnosti zatím ministr nesdělil.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...