Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SOCIÁLNÍ BYDLENÍ

  Kohoutová: Zákon o sociálním bydlení dostává nový rozměr

  06.01.2017 14:30 / politika google+ twitter facebook

  Zákon o sociálním bydlení dostává nový rozměr. V již několikáté pracovní verzi se v prosinci objevil návrh ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) na zřízení speciálního úřadu, který se problematikou bude zabývat. Podle expertky ODS pro sociální věci Lenky Kohoutové je to jen další důkaz, že si tato vláda libuje v byrokracii.

  Kohoutová lupa
  Nápad ministerstva zřídit nový úřad Centrum sociálního bydlení se Lence Kohoutové vůbec nelíbí. | ODS

  Sociálním bydlením se má zabývat úřad nazvaný Centrum sociálního bydlení, který bude mít vlastní krajské pobočky. "Ne, úřady práce na to podle ministerstva nestačí. Je již několik let zřejmé, že si současná vláda v byrokracii libuje a na všechno chce mít úřad se stovkami úředníků. Nesmyslné nápady a nové úředníky ale musí někdo zaplatit a nebude to nikdo jiný než daňoví poplatníci," varuje Kohoutová.  

  Nesmyslné nápady a nové úředníky musí někdo zaplatit a nebude to nikdo jiný než daňoví poplatníci, říká Lenka Kohoutová (ODS).
   

   

  Sociální bydlení se podle ní novým úřadem nevyřeší. Je přesvědčena, že je třeba změnit především sociální systém tak, aby nedocházelo ke zneužívání sociálních dávek a dosáhli na něj ti nejpotřebnější. Stejně je tomu v případě sociálního bydlení. "Musí být jasně rozděleno, pro koho a na jak dlouho je přiděleno sociální bydlení v jednotlivých typech bydlení a je důležité rozdělit jednotlivé typy tak, aby u těch nejtíživějších situací byla povinnost spolupracovat se sociálními pracovníky, kteří pomohou například s oddlužením, hledáním práce, dohledem nad posíláním dětí do školy apod. Doufám, že návrh paní ministryně nebude brán vážně, už snad proto, že rozpočet pro příští rok s ničím takovým nepočítá," dodala Kohoutová.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...