Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÝ PROBLÉM

  ČSSD je v exekuci! Nesmí nakládat s majetkem!

  06.01.2017 09:25 / politika google+ twitter facebook

  Jedna z největších českých politických stran je v exekuci! Tedy konkrétně řečeno její nemovitý majetek. Nemůže s ním tak nakládat. Důvodem je dluh 337 milionů korun, který měla strana zaplatit dnes již zesnulému právníkovi Zdeňku Altnerovi.

  Lidový dům ČSSD lupa
  Soud zablokoval ČSSD Lidový dům i sousední palác! | Archiv ČT

  ČSSD tak nesmí nakládat s Lidovým domem ani se sousedním Lannovým palácem v centru Prahy. U obou nemovitostí se nyní v katastru objevila poznámka o zahájení exekuce, uvedl týdeník E15.

   

  Dluh 337 milionů korun z vládní strany vymáhá přerovský exekutor Lukáš Jícha. K tomu hrozí, že exekutor bude inkasovat i nájemné od společnosti Finep, která si Lannův palác pronajímá.  

  ČSSD má velký problém, jelikož kvůli dluhu 337 milionů korun byla nařízena exekuce!
   

   

  „Záznam o exekuci vyznačený v katastru nemovitostí je pouze technickou poznámkou, která reflektuje skutečnost, že Obvodní soud pro Prahu 1 již před několika měsíci vydal formální pověření exekutoru Jíchovi k vedení exekuce na základě rozsudku Městského soudu v Praze z března loňského roku,“ reagoval pro E15 Jiří Chvojka z právní kanceláře Bělina & Partners, která ČSSD zastupuje.

   

  Na odkladu vykonatelnosti rozsahu, který v červnu nařídil Nejvyšší soud, to podle něj nic nemění. Exekutor Jícha nechtěl průběh řízení komentovat.

   

  Advokát Zdeněk Altner, který ČSSD zastupoval ve sporu o Lidový dům a pomohl jí toto sídlo „vyhrát“, se ve vleklém sporu domáhal 145 milionů korun, verdikt z roku 2004 mu přiznal 18,5 milionu. Proti tomu se obě strany odvolaly, 31. března 2016 Městský soud v Praze rozhodl v Altnerův prospěch.

   

  Se smluvní pokutou 0,3 % denně ale částka za tu dobu nabyla na 337 milionů korun. ČSSD proti rozhodnutí soudu podala dovolání, které má řešit Nejvyšší soud. Altner na začátku listopadu zemřel, jeho nárok přešel na dědice.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: Altner, ČSSD, exekuce
  Komentáře ke článku
  loading...