Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  CHCE DO EU?

  Klaus míří do evropské politiky! Pomůže mu teď Forejt?

  06.01.2017 00:20 / politika google+ twitter facebook

  Odříkaného chleba největší krajíc, říká se! A u exprezidenta Václava Klause to platí dvojnásob. Ač obrovský kritik EU, nepřítel Bruselu, chce jít dělat velkou a hodně dobře placenou evropskou politiku. Pomoct mu má v poslední době “zostuzený” exhradní protokolář Jindřich Forejt!

  Klaus Václav lupa
  Václav Klaus prý míří do evropské politiky! | Profimedia

  Václav Klaus pro Rádio Impuls řekl, že vynucený Forejtův odchod z Hradu i jeho profesní a lidskou diskreditaci rezolutně odsuzuje. A to přesto, že důkazy hovoří za mnohé a sám Forejt podal výpověď a vzdal se i bezpečnostní prověrky. 

   

  "Přál bych mu smysluplné angažmá, které by mohlo jeho mimořádnou šíři znalostí využívat. Že bychom ho mohli využít v našem institutu, nad tím se zamyslíme," dodal Klaus.

   

  On sám teď podle vlastních slov vstupuje spíše do evropské politiky a Jindřich Forejt, který mu byl na Hradě po celou dobu jeho prezidentování po boku, by mu v tom mohl pomoci. Co přesně hodlá Klaus dělat, zda chce kandidovat do Evropského parlamentu, nebo míří do jiné sféry, zatím neuvedl. Není ale vyloučeno ani to, že by mohl opět kandidovat na českého prezidenta. Jindřicha Forejta však exprezident omlouvá a zastává se ho, co to jen jde!  

  Václav Klaus směřuje podle svých slov do evropské politiky a pomoct by mu mohl Forejt!
   

   

  "Byl odejit z funkce, na kterou se hodil jako málokdo na světě a myslím, že to drtivá většina lidí v naší zemi ví. Je to škoda," podotkl ještě Václav Klaus.

   

  “Pokud byl Forejt diskreditován, pak si za to může pouze a jedině sám. Ať je vinen tím, že užíval drogy a kupoval si placené společníky - i když je prý hluboce věřící. Nebo i kdyby to bylo nějak smyšlené. Neměl jako vysoký státní úředník vůbec dopustit, aby se stýkal s lidmi nevalné pověsti a naprosté lidské spodiny,” komentoval pro Bleskove.cz člověk z okruhu politiky, který Forejta roky zná.

   

  “Jeho kvality jsou nesporné, je to obrovský profesionál. Právě ale od takového člověka bych očekával jiné chování,” dodal zdroj.

   

  Forejt zřejmě přišel i o možnost stát se velvyslancem ČR ve Vatikánu, o což mu hlavně šlo. Nyní se zdá, že šance, že by jím mohl ještě být, jsou spíš velmi mizivé! 

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: EP, EU, Klaus, Forejt, EU, EP, politika
  Komentáře ke článku
  loading...