Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÉ ROZHODNUTÍ

  BABIŠ: Zbavím se Agrofertu!

  05.01.2017 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Vicepremiér, ministr financí a předseda ANO Andej Babiš se hodlá zbavit svého konsorcia Agrofert! Udělá to tehdy, pokud poslanci přehlasují prezidentské veto novely zákona o střetu zájmů, zvaný “lex Babiš”!

  Babiš Andrej lupa
  Andrej Babiš je rozhodnutý zbavit se konsorcia Agrofert! | Profimedia

  Babiš to řekl ve středu večer v České televizi. Podle novely zákona nebudou mít firmy členů vlády přístup k veřejným zakázkám, nenárokovým dotacím a investičním pobídkám. Budoucím členům vlády novela zakazuje provozovat rozhlasové a televizní vysílání a vydávat periodický tisk.

   

  Andrej Babiš už dříve řekl, že se Agrofertu zbaví, pokud zákon projde. „Já myslím, že to bude v lednu tohoto roku. A já doufám, že už potom se mě nikdo nebude ptát na Agrofert, když už ho nebudu vlastnit,“ dodal Babiš.  

  Andrej Babiš se koncem ledna hodlá zbavit Agrofertu, pokud projde zákon "lex Babiš"!
   

   

  Agrofertu se sice zbaví oficiálně, papírově, ale ve skutečnosti bude mít zcela jistě rozhodovací právo a zřejmě jej převede na své blízké. „Zbavím se akcií Agrofertu. Nebudu akcionář Agrofertu,“ řekl s tím, že na věci pracují právníci. Dodal také, že prodá fond Hartenberg, který Babišovy peníze investuje do zdravotnictví.

   

  Skupina Agrofert je největší v českém zemědělství a potravinářství, dvojkou v chemickém průmyslu a významným subjektem i v lesnictví a médiích. Koncern zaměstnává víc než 34 tisíc lidí. Pod Agrofert spadá mediální dům Mafra, který vydává mimo jiné deníky Mladá fronta Dnes a Lidové noviny, ministr financí má i rozhlasovou stanici Impuls a hudební televizi Óčko.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...