Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  CHCE VÉST

  Jurečka chce být velkým šéfem lidovců! A co na to Jurečka?

  25.12.2016 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Ministr zemědělství a první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka chce být velkým šéfem KDU-ČSL. Zvažuje kandidaturu na post předsedy strany. Pevně rozhodnutý prý ale není, vše oznámí až v lednu.

  Jurečka lupa
  Ministr Marian Jurečka zvažuje kandidaturu do čela KDU-ČSL! | Archiv ČT

  Jurečka už v říjnu v rozhovoru pro MF DNES nechtěl předjímat, jak se před koncem roku rozhodne. "Je to předčasná otázka, musím si i s rodinou a manželkou říct, jak chceme pokračovat v příštím roce. A svoje si k tomu musí říct členská základna,“ řekl s tím, že jeho rodina není příliš nadšená z jeho pracovního vypětí. Svých pět dětí vídá zpravidla jen o víkendech.

   

  Své rozhodnutí neodtajnil ani během posledního předvánočního rozhovoru pro ČTK. „Rozhodnu se v průběhu Vánoc, s tím, že to sdělím (kandidaturu) v průběhu ledna,“ uvedl. O postu šéfa lidovců ale uvažuje.  

  Ministr Marian Jurečka zvažuje kandidaturu na post předsedy KDU-ČSL!
   

   

  Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek věří, že se mu podaří dovést svou stranu až k vítězství ve sněmovních volbách. Řekl to u příležitosti svých nedělních čtyřicátých narozenin. Bělobrádek, který je v čele lidovců šest let, také uvedl, že mu politika dává mnoho inspirujících setkání, zároveň ho ale připravila o čas, který by rád trávil s rodinou.

   

  Do čela KDU-ČSL se Bělobrádek dostal v roce 2010 poté, co lidovci neuspěli ve volbách a opustili Poslaneckou sněmovnu. Pod jeho vedením se dokázali do dolní komory Parlamentu vrátit v roce 2013, což se předtím žádné ze stran, které ze Sněmovny vypadly, nepodařilo. Letos lidovci vyhráli senátní volby, když získali šest vlastních senátorů a další tři podporovali v rámci různých spojenectví (více čtěte zde).

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...