Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  EURODOTACE

  Birke: Ministerstvo dopravy je nejhorší ze všech ministerstev!

  22.12.2016 14:00 / politika google+ twitter facebook

  Ministerstvo dopravy je nejhorší v čerpání peněz z evropských fondů ze všech ministerstev. Přes opakované ujišťování ministra Dana Ťoka (ANO), že má vše pod kontrolou, se situace nelepší. Tvrdí to alespoň odborný mluvčí ČSSD pro oblast dopravy Jan Birke.

  Birke lupa
  Jan Birke se ostře pustil do ministra Dana Ťoka, je prý neschopný. | Archiv

  Kritikou Birke rozhodně nešetří. "Mé tvrzení opět potvrdilo ministerstvo pro místní rozvoj: jednoduše řečeno, z celkové přidělené sumy v dotačním období dokázalo ministerstvo dopravy z Operačního programu Doprava dosud využít pouhých 0,8 procenta! Přitom aby bylo reálné stihnout čerpání evropských peněz, stanovilo ministerstvo pro místní rozvoj hranici vyhlášených výzev do konce tohoto roku na minimálně 70 procent. Psal se říjen 2016…," upozornil Birke.  

  Na neschopnost ministra Ťoka upozorňuji už dlouho, ale žádná změna k lepšímu se nekoná, říká Jan Birke (ČSSD).
   

   

  Operační program Doprava je jediný, který ministerstvo pro místní rozvoj označuje za vysoce rizikový. Aby Česká republika o přidělené peníze nepřišla, musela se v tomto roce část evropských dotací pro resort dopravy převést do fondu ministerstva životního prostředí. Podobně tomu pravděpodobně bude i v roce 2017.

   

  "Na neschopnost ministra Ťoka zvládnout čerpání evropských peněz upozorňuji již řadu měsíců, nic se bohužel nelepší. Je zřejmé, že i v této věci se nakonec, podobně jako například u mýta, žádné zásadní změny k lepšímu nedočkáme. Čas a čísla jsou ale neúprosná. Nakonec dostihnou i pana ministra a realita vyplave na povrch. Naneštěstí pro Českou republiku a její občany," dodal Birke.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...