Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BERLÍNSKÁ TRAGÉDIE

  Čeští politici odsoudili teroristický útok v Berlíně

  20.12.2016 13:36 / politika google+ twitter facebook

  Řada českých politiků se už vyjádřila k odpornému činu mladého teroristy, který v Berlíně najel s kamionem do vánočních stánků a zabil nejméně 12 lidí a téměř 50 jich zranil. Krvavý předvánoční masakr jednoznačně odsoudili!

  Berlínský masakr lupa
  Masakr na vánočních trzích v Berlíně odsoudili také čeští politici. | Reuters

  Prostřednictvím Facebooku například promluvil ministr financí Andrej Babiš (ANO). "Strašný čin proti lidskosti, našim hodnotám a odkazu Vánoc. Nedalo se tomu asi zabránit, ale rozhodně nesmíme vytvářet příležitosti," napsal na sociální síti Babiš.  

  Čeští politici vyjádřili soustrast rodinám, které v Berlíně zavraždil terorista. Někteří tvrdí, že nesmíme podlehnout strachu, jiní zase, že chybou je vytvářet příležitosti.
   

   

  K tragické události se vyjádřil i poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný (ČSSD). "Odsuzuji hrůzný čin, který se stal v předvánočním čase v Berlíně. Nikdo mne nepřesvědčí o tom, že by se jednalo o nešťastnou náhodu, jako v jiných případech. Je to odporný teroristický útok. Upřímnou soustrast všem pozůstalým. Nic nemá větší cenu než lidský život. Zároveň je důležité, že se v České republice posiluje bezpečnost a dochází tak k bezpečnostním opatřením u míst s vysokou koncentrací osob. Nejen v období Vánoc se občané České republiky musí cítit v bezpečí," prohlásil Ladislav Velebný.

   

  S rodinami obětí soucítí také šéf ODS Petr Fiala. "Myslím na rodiny obětí. Útok v předvánočním čase je útok na naše hodnoty, kulturu, víru. S tím se nesmíme smířit a podlehnout strachu," vzkázal prostřednictvím Twitteru.

   

  Odporný čin jednoznačně odsoudil také 1. místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek. "Je mi líto všech nevinných obětí v Berlíně a chci vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým, pro které letošní Vánoce nebudou vůbec jednoduché," napsal Ženíšek na Facebooku.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...