Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DRZÝ STÁT

  Řekové se snad po****i! Zadlužení až kam a chtějí dávat důchodcům prémie?

  15.12.2016 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Tak to se snad Řekové po****i! Volají obyvatelé mnoha zemí EU! Řecko je po uši zadlužené, Brusel do země pumpuje miliardy, které by se daly využít jinde a účelněji, a oni chtějí důchodcům rozdávat vánoční prémie. To snad představitelé této země nemohou myslet ani v legraci!

  Alexis Tsipras lupa
  Alexis Tsipras se asi zbláznil s nápadem na důchodcovské odměny! | Archiv Polizei.de

  Eurozóna pozastavila dohodu o zmírnění dluhové zátěže Řecka. Jde právě o reakci na návrh řecké vlády vyplatit důchodcům v prosinci jednorázovou částku jako bonus k jejich důchodům. Ministři financí eurozóny minulý týden souhlasili s úlevou Řecku, která by mu do roku 2060 snížila řecký státní dluh o dvacet procent HDP.

   

  Premiér Alexis Tsipras se už ale asi definitivně zbláznil nebo si ze všech dělá blázny!  Chce utratit 617 milionů eur, tedy 15,7 miliardy korun, za jednorázový bonus pro řecké důchodce, který by jim daroval k Vánocům.

   

  Instituce v tuto chvíli posuzují dopad rozhodnutí řecké vlády vzhledem k jejím závazkům a cílům vyplývajícím z účasti na programu ESM,“ uvedl mluvčí Evropského stabilizačního mechanismu s tím, že se následně rozhodne, jak bude eurozóna nadále postupovat.  

  Hodně drzí jsou členové řecké vlády, kteří chtějí rozhazovat miliardy na vánoční odměny důchodcům!
   

   

  V zadluženém Řecku ještě v roce 2012 činila průměrná penze 1 625 eur (44 300 korun). Kritici evropské pomoci Řecku poukazovali na absurditu situace, kdy se na řecké důchody skládají chudší důchodci ostatních zemí eurozóny. Například čeští, kde je průměrný reálný důchod okolo 10 až 12 000 korun.

   

  Jenže od té doby byly řecké důchody seškrtány takřka na polovinu. Vloni podle Eurostatu činily 882 eur, stále tedy víc než penze polské (504 eur), české a slovenské (cca 400 eur). Životní náklady jsou však v Řecku vyšší než v ČR. Pod hranicí bídy podle Eurostatu žije 12,5 procenta řeckých důchodců.

   

  “Opravdu se už po****i! Tohle je snad blbý vtip. Vláda doslova tuneluje EU. Nacpaly se tak už miliardy a miliardy dolarů a teď tohle? Okamžitě by měli z EU odejít a dluhy uhradit,” myslí si nejen diskutující na sociálních sítích, ale i řada Evropanů.

   

  Celková pomoc Řecku ze strany ESM dosud byla skoro 32 miliard eur, tedy neuvěřitelných zhruba 856,5 miliardy korun z již dříve odsouhlasených 86 miliard - asi zhruba 2,3 bilionu. Co všechno by se přitom dalo za tenhle mega balík vybudovat a pořídit. “Je to jak černá díra. Nechápu, že Brusel se nezajímá, kam ty peníze skutečně jdou. Že se tam krade ve velkém,” dodává jeden z evropských poslanců.

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...