Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ŽLUTÁ KAUZA

  Jak Babiš pomáhá Jančurovi a usměrnil Zimolu!

  11.12.2016 01:05 / politika google+ twitter facebook

  Radim Jančura možná vyhraje ve sporu nad Jihočeským krajem. A hejtmanovi Jiřímu Zimolovi nakonec nezbude nic, než takzvaně držet ústa a krok. Zařídí to velký Andrej Babiš, který zřejmě hodně pomáhá podnikateli Radimu Jančurovi.

  Jančura Babiš lupa
  Radima Jančuru může Andrej Babiš zachránit! | Zelpage, Archiv

  Majitel společnosti RegioJet vede spor s krajem o provoz autobusů na trase České Budějovice-Český Krumlov. Právě ode dneška autobusy trasu Praha - Český Krumlov dál jezdí, ale v Budějovicích nesmí nikoho nabrat. Firma totiž od kraje nedostala licenci s tím, že hejtmanství musí podporovat prioritně regionální dopravce. Sám Jančura za tím viděl spory poté, co vystoupil proti ČSSD a Zimolovi.

   

  Jenže Jančuru zřejmě zachraňuje šéf ANO Andrej Babiš. Ten totiž “podržel” Jiřího Zimolu znovu ve funkci hejtmana a zdá se, že nejoblíbenější politik současnosti musí sekat latinu. Nedávno zvolený nový radní pro dopravu za ANO Jan Kubík připustil, že stav, kdy žluté autobusy na trase Budějovice-Krumlov nebudou moct nikoho nabírat, bude jen dočasný.  

  Žluté autobusy mezi Budějovicemi a Krumlovem nebudou smět ode dneška nikoho nabrat!
   

   


  "Snažíme se najít nějaký způsob, jak tuto situaci vyřešit. Chceme zřídit univerzální systém, který by zohledňoval i jiné dopravce. Nyní se to týkalo společnosti RegioJet, ale v budoucnosti by podobná věc mohla potkat někoho jiného. Proto chceme nastavený systém upravit," uvedl Kubík.

   


  Znamená to jediné, a sice, že po nástupu ANO do vedení kraje některé věci bude muset ČSSD překousnout. “Samozřejmě, že za tím stojí befel od Babiše, to je snad každému jasné. A Zimola zkrátka musí poslouchat, protože jinak by taky jako hejtman mohl skončit,” řekl Bleskove.cz zdroj z okolí obou stranických stanů. 

   


  Společnosti RegioJet neudělil licenci pro obsluhu trasy pražský magistrát."RegioJet nabídl Jihočeskému kraji více spojů a současně akceptování krajského integrovaného jízdného - ještě výhodnějšího pro cestující - a to aniž by požadoval jakékoli dotace. Jde nám opravdu o zákazníky a odstranění nesmyslného zákazu jejich přepravy mezi Krumlovem a Budějovicemi," řekl majitel společností RegioJet a Student Agency Radim Jančura.

   


  Zatímco kraj sice podporuje regionální dopravce, tak oni nemohou RegioJetu konkurovat. Co se ceny, kvality a komfortu cestujících týče. “Raději tedy jezdím žlutými než modrými. Ty jsou kolikrát hrozné, někdy přetopené, jindy ledové. O komfortu či kávě ani nemluvě. Byla bych jednoznačně pro podporu RegioJetu,” řekla Jana Malá, cestující jezdící na trase poměrně pravidelně.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...