Pondělí 20. srpna 2018
svátek má Bernard, zítra Johana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ŽLUTÁ KAUZA

  Jak Babiš pomáhá Jančurovi a usměrnil Zimolu!

  11.12.2016 01:05 / politika google+ twitter facebook

  Radim Jančura možná vyhraje ve sporu nad Jihočeským krajem. A hejtmanovi Jiřímu Zimolovi nakonec nezbude nic, než takzvaně držet ústa a krok. Zařídí to velký Andrej Babiš, který zřejmě hodně pomáhá podnikateli Radimu Jančurovi.

  Jančura Babiš lupa
  Radima Jančuru může Andrej Babiš zachránit! | Zelpage, Archiv

  Majitel společnosti RegioJet vede spor s krajem o provoz autobusů na trase České Budějovice-Český Krumlov. Právě ode dneška autobusy trasu Praha - Český Krumlov dál jezdí, ale v Budějovicích nesmí nikoho nabrat. Firma totiž od kraje nedostala licenci s tím, že hejtmanství musí podporovat prioritně regionální dopravce. Sám Jančura za tím viděl spory poté, co vystoupil proti ČSSD a Zimolovi.

   

  Jenže Jančuru zřejmě zachraňuje šéf ANO Andrej Babiš. Ten totiž “podržel” Jiřího Zimolu znovu ve funkci hejtmana a zdá se, že nejoblíbenější politik současnosti musí sekat latinu. Nedávno zvolený nový radní pro dopravu za ANO Jan Kubík připustil, že stav, kdy žluté autobusy na trase Budějovice-Krumlov nebudou moct nikoho nabírat, bude jen dočasný.  

  Žluté autobusy mezi Budějovicemi a Krumlovem nebudou smět ode dneška nikoho nabrat!
   

   


  "Snažíme se najít nějaký způsob, jak tuto situaci vyřešit. Chceme zřídit univerzální systém, který by zohledňoval i jiné dopravce. Nyní se to týkalo společnosti RegioJet, ale v budoucnosti by podobná věc mohla potkat někoho jiného. Proto chceme nastavený systém upravit," uvedl Kubík.

   


  Znamená to jediné, a sice, že po nástupu ANO do vedení kraje některé věci bude muset ČSSD překousnout. “Samozřejmě, že za tím stojí befel od Babiše, to je snad každému jasné. A Zimola zkrátka musí poslouchat, protože jinak by taky jako hejtman mohl skončit,” řekl Bleskove.cz zdroj z okolí obou stranických stanů. 

   


  Společnosti RegioJet neudělil licenci pro obsluhu trasy pražský magistrát."RegioJet nabídl Jihočeskému kraji více spojů a současně akceptování krajského integrovaného jízdného - ještě výhodnějšího pro cestující - a to aniž by požadoval jakékoli dotace. Jde nám opravdu o zákazníky a odstranění nesmyslného zákazu jejich přepravy mezi Krumlovem a Budějovicemi," řekl majitel společností RegioJet a Student Agency Radim Jančura.

   


  Zatímco kraj sice podporuje regionální dopravce, tak oni nemohou RegioJetu konkurovat. Co se ceny, kvality a komfortu cestujících týče. “Raději tedy jezdím žlutými než modrými. Ty jsou kolikrát hrozné, někdy přetopené, jindy ledové. O komfortu či kávě ani nemluvě. Byla bych jednoznačně pro podporu RegioJetu,” řekla Jana Malá, cestující jezdící na trase poměrně pravidelně.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...