Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  EET

  ODS: Živnostníci, vydržte! EET zrušíme!

  05.12.2016 18:43 / politika google+ twitter facebook

  ODS v souvislosti se zahájením elektronické evidence tržeb popřála živnostníkům hodně sil. Podnikatelé mají situaci přečkat do doby, než ODS zákon zruší. Občanští demokraté kritizují i vysoké náklady systému, téměř 4 miliardy korun, které zaplatí všichni občané ze svých daní.

  Skopeček, Fiala lupa
  ODS chce udělat vše pro to, aby EET skončila. | ODS

  Občanskodemokratická strana se s EET nedokáže smířit. "Poslední rok jsme se snažili malé podnikatele, živnostníky a v důsledku všechny občany před EET zachránit. Pořádali jsme konference, semináře, podali jsme návrh na zrušení zákona k Ústavnímu soudu, navrhli jsme systém zrušit. Koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL jej však protlačila silou," prohlásil předseda ODS Petr Fiala.  

  Říkáme jednoznačně, že elektronickou evidenci tržeb při první příležitosti zrušíme, tvrdí ODS.
   

   

  Občanští demokraté popřáli těm, kterých se to týkí, aby EET přečkali s co nejmenšími dopady. "Říkáme jednoznačně, že elektronickou evidenci tržeb při první příležitosti zrušíme. Zákon nepoškodí jen poctivé živnostníky, kteří budou kvůli vysokým nákladům nuceni pověsit živnost na hřebík, ale i všechny ostatní. Vláda zvýhodňuje velké a nadnárodní firmy na úkor malých podnikatelů a živnostníků," řekl Fiala.

   

  Podle ekonomického experta ODS Jana Skopečka jde o největší polistopadovou regulaci a útok na svobodné podnikání. "Systém elektronické evidence tržeb přináší astronomické náklady, které zaplatíme všichni ze svých daní. Pořízení softwaru a hardwaru pro finanční správu, provozní náklady systému, platy pro stovky nových úředníků, náklady na pořízení pokladen, propagace, to vše vyjde na neuvěřitelných 3,87 miliardy korun," zkritizoval Skopeček.

   

  Kritikou nešetřil ani předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. "Andrej Babiš tvrdil, že se díky EET vybere 18 miliard korun navíc. Jak ukazuje návrh rozpočtu na příští rok, tak neříkal pravdu. Ministerstvo financí počítá s tím, že se příjmy státu příští rok zvýší méně než letos, kdy EET nefunguje. Ukazuje se, že jediným cílem EET je šmírovat lidi," dodal Stanjura.

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...