Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  CASTRO HRDINA?!

  Zdechovský: Castro není hrdina, pane Junckře!

  28.11.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) pořádně naštval předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, který po smrti diktátora Fidela Castra prohlásil, že svět ztratil muže, který byl pro mnohé hrdinou!

  Zdechovský Tomáš lupa
  Tomáše Zdechovskéhao vytočilo, že Juncker označil Fidela Castra za hrdinu. | Archiv

  V posledních měsících se podle Tomáše Zdechovského stále více ukazuje, že EU neumí prodat svoje úspěchy a chybí jí skuteční lídři, kteří by dokázali lidem jasně a srozumitelně vysvětlit jednotlivé kroky a pravomoci EU. To se velmi zřetelně ukazuje i na hloupostech, které se v ČR šíří, a ve vzrůstající nedůvěře v tuto instituci.  

  I kdyby udělala EU sebevíce pozitivních věcí, těžko přesvědčí své odpůrce, pokud v jejím čele bude stát člověk vyjadřující respekt k diktátorům, upozorňuje Tomáš Zdechovský.
   

   

  "Není ale divu, když předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker po smrti kubánského diktátora a vraha několika tisíc lidí Fidela Castra vyjadřuje soustrast s tím, že ,svět ztratil muže, který byl pro mnohé hrdinou´. To je pro mě naprosto za hranou přijatelnosti toho, co jsem schopen od předsedy Evropské komise tolerovat. A proto se od tohoto vyjádření veřejně distancuji," prohlásil Zdechovský. Předseda Komise by se podle něj měl zamyslet nad tím, zda opravdu reprezentuje demokratické principy Evropské unie a je schopen odlišit hrdinu od diktátora. "Hitler, Stalin, Gottwald či Kaddáfí byli možná pro někoho hrdiny, ale neznám státníka demokratické země, který by je takto nazval. Doma nás učili, že o mrtvých jen dobře. Ale v případě lidí, kteří mohou za smrt mnoha jiných lidí, lze udělat výjimku," je přesvědčen Zdechovský.

   

  Když před pěti lety zemřel Kaddáfí, tak se tehdejší předseda Komise José Manuel Barroso vyjadřoval úplně jinak. Tehdy napsal: "Smrt Kaddáfího značí konec éry despotismu a represí, kvůli nimž lidé Libye trpěli až příliš dlouho." Zdechovský se domnívá, že se prostě o tyranech žádná slova o hrdinech nepíší. "Kuba není demokratických státem a bitím a zavíráním politických vězňů nikdy nebude," dodal europoslanec.

   

  Zdechovský zároveň poznamenal, že tento rok přijali v EU mnoho usnesení a opatření, která lidem skutečně usnadní život. A ani nejzapřísáhlejší kritici EU podle něj nemohou říct, že je to jen drahá zbytečnost. "Prosadilo se třeba také vzájemné uznávání technických u aut, uznávání vysokoškolských diplomů, mezinárodních sňatků. Prostě věcí, které výrazně snižují byrokracii a občané se vyhnou placení značných administrativních poplatků. Ale i kdyby udělala Evropská unie sebevíce pozitivních věcí, těžko přesvědčí své odpůrce, pokud v jejím čele bude stát člověk vyjadřující respekt k diktátorům. Můžeme si stokrát říkat, že EU je o hodnotách. Ale jak se mohli mnozí z nás poučit na příkladu brexitu, tak je to především o lidech, kteří ji reprezentují a hájí její zájmy. A to bohužel v případě svého vyjádření ke smrti Fidela Castra předseda Komise rozhodně nečinil," dodal Zdechovský.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...