Pátek 27. dubna 2018
svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VYHOZENÉ PENÍZE

  Hejtman se loučil, stálo to balík! Nevidí na tom nic špatného!

  23.11.2016 11:25 / politika google+ twitter facebook

  Proč nerozhazovat z cizího a ještě k tomu z veřejného rozpočtu, když to jde. A co je to 700 tisíc korun? Asi takhle nějak přemýšlí dosluhující hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil (ČSSD). Právě rozlučkové akce přišly na tuto částku, ale politik v tom nevidí nic špatného.

  Rozbořil Jiří lupa
  Jiří Rozbořil utrácení peněz za rozlučkové akce považuje za normální! | Archiv J. Rozbořila

  První akcí byl večírek se zastupiteli, poslanci, senátory, vedoucími odborů krajského úřadu a novináři, který se konal v sále Reduta Moravské filharmonie v Olomouci. Elektrické smyčcové trio, pohoštění pro 110 lidí a zabezpečení přišlo na 200 tisíc korun. A pak představení Caveman v olomouckém hotelu Flora s rautem pro 400 lidí přišlo na téměř půl milionu korun.  

   

  Nyní už bývalý hejtman Jiří Rozbořil to ale považuje za normální. “Chtěli jsme poděkovat zaměstnancům a politikům,” řekl.

   

  Podle kritiků je však účet za večírky příliš vysoký. Jak uvedl Deník, o utrácení veřejných peněz se lze dozvědět díky novému zákonu o registru smluv. „Je to obvyklá věc, počítalo se s tím v rozpočtu," uvedl Rozbořil, který je ve smlouvě uveden jako objednatel.

   

  Podle České pirátské strany, která v kraji neúspěšně kandidovala ve volbách, je ale obhajoba nákladů sporná. „Mělo by se hospodařit inteligentně. Pořádání večírků za rozumný výdaj nepovažujeme. Dá se to zvládnout i za normální peníze, kraj mohl ušetřit," reagoval místopředseda strany Martin Šmída.  

  Dosluhující hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil připravil dvě rozlučkové akce za 700 tisíc korun.
   

   

  Hejtmanství by však podle Rozbořila tak velké podniky uspořádat nezvládlo. Vypsalo tedy výběrové řízení na firmu, která je zajistí. „Nemáme na to zaměstnance. Je to stejné jako ples. Můžeme se ptát, jestli to nejsou vyhozené peníze. Akce přispívají k utužování vztahů," uvedl Rozbořil.

   

  Jenomže nyní to bude jak ples, tak i rozlučkové mecheche, které bylo zbytečně drahé.  Podobného večírku se ale zaměstnanci úřadu už asi nedočkají. Nový hejtman Oto Košta (ANO) nic takového neplánuje. „Pokud bych po čtyřech letech končil, žádnou takto opulentní rozlučku bych nedělal," řekl.

   

  Rozbořil také z úřadu úplně neodchází. Podle zatím nepotvrzené dohody bude jako poradce do konce roku předávat funkci právě Koštovi.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...