Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  AKT MILOSRDENSTVÍ

  Zeman udělil dvě milosti odsouzeným ženám na žádost papeže Františka!

  22.11.2016 11:45 / politika google+ twitter facebook

  Miloš Zeman udělil další milosti. Tentokrát přímo na žádost papeže Františka. Ne snad, že by se hlava katolické církve přimlouvala za konkrétního člověka, ale žádala prezidenta, aby učinil akt milosrdenství. A on jeho prosby vyslyšel.

  Zeman Miloš lupa
  Miloš Zeman udělil milost dvěma ženám, z toho jedné ze zdravotních důvodů! | Profimedia

  O udělení milostí informoval v úterý média mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček s tím, že miloš Zeman udělil milost odsouzené mladé ženě, která vykonává trest ve věznici a má u sebe malé dítě. A druhé ženě ze zdravotních důvodů.

   

  "Jde o odsouzené, které nevykonávají trest za žádný zvlášť závažný zločin. Jedna žena je ve výkonu trestu s dítětem a pan prezident jí prominul zbytek trestu za zpronevěru. Druhá žena dostala milost ze zdravotních důvodů," uvedl Jiří Ovčáček.  

  Prezident Miloš Zeman udělil milost dvěma odsouzeným ženám, které nespáchaly zvlášť závažný zločin!
   

   

  Prezidenta Zemana vyzval dopisem papež František v rámci aktu milosrdenství, tak, jako vyzval i mnohé další představitele demokratických států. A akt milosrdenství je pak na zvážení každého z prezidentů či panovníků. 

   

  "Pan prezident prosbu papeže Františka vyslyšel jako akt milosrdenství," podotkl mluvčí Ovčáček.

   

  Zeman na rozdíl od předchůdců Václava Havla a Václava Klause s milostmi velmi šetří a amnestie nevyhlašuje vůbec. Prezident už na začátku svého funkčního období uvedl, že milosti bude udělovat jen ve velmi výjimečných případech. 

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...