Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÝ OUTSIDER

  Kalousek si nevidí do huby, říkají jeho političtí kolegové!

  07.11.2016 00:02 / politika google+ twitter facebook

  K mobilizaci pravicových stran vyzval šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Chce tak zabránit Andreji Babišovi (ANO) ve výhře v příštích sněmovních volbách. Mnozí jeho političtí kolegové ale namítají, že si kdysi lidovec, dnes TOPkař a věčně kárající exministr financí takzvaně “nevidí do huby“!

  Kalousek lupa
  Miroslav Kalousek si podle některých politických kolegů takzvaně nevidí do huby! | Profimedia

  Zatímco ODS ústy svého šéfa Petra Fialy by o tom mohla uvažovat, vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) to odmítá. Voliči lidovců by totiž prý Kalouska nepřekousli.

   

  „Chceme-li opravdu porazit Babišovo hnutí ve volbách, musíme se spojit. Tento krok by si vyžádal bolestivé kompromisy programové i personální,“ řekl Miroslav Kalousek.

   

  Ten si však naběhl s konstatováním, že hnutí ANO je to nebezpečné, cizorodé těleso v těle české demokracie a je třeba bránit tomu, aby ji úplně rozežral a pohltil, jak řekl.

   

  „Pokud vím, TOP 09 vznikla jako umělé těleso a odnož odpadlíků z ODS či KDU-ČSL. Mirek Kalousek byl vždy přelétavý pták a tam, kde cítil šanci, se rád usadil. Nyní tuší, že mu odzvání politická hrana a jde do politických propadlišť dějin, tak se snaží cosi zachraňovat. Nějak si chlapec nevidí do huby…,“ konstatoval pro Bleskove.cz jeden z členů jedné z pravicových stran.  

  Nápad Miroslava Kalouska na sjednocení pravice se mnohým pravicovým stranám nezamlouvá!
   

   

  „Neučte mě znát Kalouska. Znám ho od roku 1987 a vím, jaký to byl ´obrovský demokrat´", dodal člověk z jihočeské Bechyně, odkud šéf TOP 09 původně pochází, a kam se taky vrací. „Byli tací, kteří mu i dali přes ústa. Je to pár let, ale odcházel z hospody s ostudou…,“ dodal pamětník.

   

  Kalousek je zdrcen tím, že STAN Petra Gazdíka se od TOP 09 distancovali a on nyní hledá spojence. Právě proto, že neustále útočí na Babiše a jeho hnutí, ztrácí čím dál více hlasů.

   

  Miroslav Kalousek dokonce vyzval politické pravicové partnery, aby vytvořili společného kandidáta na Hrad. Ale ani to se zatím moc s úspěchem nesetkává. „S Kalouskem zkrátka nikdo moc do holportu jít nechce,“ konstatoval člověk z ODS.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...