Sobota 20. ledna 2018
svátek má Ilona, zítra Běla
  VELKÝ OUTSIDER

  Kalousek si nevidí do huby, říkají jeho političtí kolegové!

  07.11.2016 00:02 / politika google+ twitter facebook

  K mobilizaci pravicových stran vyzval šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Chce tak zabránit Andreji Babišovi (ANO) ve výhře v příštích sněmovních volbách. Mnozí jeho političtí kolegové ale namítají, že si kdysi lidovec, dnes TOPkař a věčně kárající exministr financí takzvaně “nevidí do huby“!

  Kalousek lupa
  Miroslav Kalousek si podle některých politických kolegů takzvaně nevidí do huby! | Profimedia

  Zatímco ODS ústy svého šéfa Petra Fialy by o tom mohla uvažovat, vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) to odmítá. Voliči lidovců by totiž prý Kalouska nepřekousli.

   

  „Chceme-li opravdu porazit Babišovo hnutí ve volbách, musíme se spojit. Tento krok by si vyžádal bolestivé kompromisy programové i personální,“ řekl Miroslav Kalousek.

   

  Ten si však naběhl s konstatováním, že hnutí ANO je to nebezpečné, cizorodé těleso v těle české demokracie a je třeba bránit tomu, aby ji úplně rozežral a pohltil, jak řekl.

   

  „Pokud vím, TOP 09 vznikla jako umělé těleso a odnož odpadlíků z ODS či KDU-ČSL. Mirek Kalousek byl vždy přelétavý pták a tam, kde cítil šanci, se rád usadil. Nyní tuší, že mu odzvání politická hrana a jde do politických propadlišť dějin, tak se snaží cosi zachraňovat. Nějak si chlapec nevidí do huby…,“ konstatoval pro Bleskove.cz jeden z členů jedné z pravicových stran.  

  Nápad Miroslava Kalouska na sjednocení pravice se mnohým pravicovým stranám nezamlouvá!
   

   

  „Neučte mě znát Kalouska. Znám ho od roku 1987 a vím, jaký to byl ´obrovský demokrat´", dodal člověk z jihočeské Bechyně, odkud šéf TOP 09 původně pochází, a kam se taky vrací. „Byli tací, kteří mu i dali přes ústa. Je to pár let, ale odcházel z hospody s ostudou…,“ dodal pamětník.

   

  Kalousek je zdrcen tím, že STAN Petra Gazdíka se od TOP 09 distancovali a on nyní hledá spojence. Právě proto, že neustále útočí na Babiše a jeho hnutí, ztrácí čím dál více hlasů.

   

  Miroslav Kalousek dokonce vyzval politické pravicové partnery, aby vytvořili společného kandidáta na Hrad. Ale ani to se zatím moc s úspěchem nesetkává. „S Kalouskem zkrátka nikdo moc do holportu jít nechce,“ konstatoval člověk z ODS.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...