Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BUDE ZMĚNA!

  Dožije Sobotkův tým do voleb? V kuloárech se mluví o čistce a sám premiér to přiznal!

  04.11.2016 11:25 / politika google+ twitter facebook

  Necelý rok má před sebou vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD). Vydrží jeho tým v tomto složení, anebo přijdou změny? Už řadu měsíců se v politických kuloárech hovoří o čistce. Nyní premiér uvedl, že se něco chystá!

  Sobotka Bohuslav lupa
  Dožije Sobotkova vláda ve stávajícím složení téměř ještě rok? | Archiv

  Bohuslav Sobotka je podle mnohých nejslabší premiér posledních let, i když se mu daří různé spory uvnitř vládního kabinetu ustát a urovnat. Proto ale i on sám podotkl, že jisté změny nevylučuje. Ale chce prý svůj tým dovést do řádných voleb.

   

  „Na stole jsou nejméně dvě tři jména, která by mohla být nahrazena. Nyní je to například i jméno ministra kultury Daniela Hermana. Ten je mimo jiné nejslabším článkem kabinetu, stejně jako ministr pro lidská práva, mimochodem rodilý Američan, Jiří Dienstbier. Ten leží v žaludku mnoha lidem, ale Sobotka ho chrání před Zemanem,“ řekl Bleskove.cz zdroj z vládních kruhů.  

  Ve vládě Bohuslava Sobotky se možná schyluje k některým změnám. Sám premiér to ale nekomentuje!
   

   

  Samozřejmě že obměna kabinetu necelý rok před parlamentními volbami není zrovna dobrým znamením, ale údajně se k nějaké úpravě schyluje. „Chci, aby kabinet v tomto složení dokončil svou misi, do řádných voleb v roce 2017,“ uvedl pře časem premiér Bohuslav Sobotka. V pátek však připustil, že změny budou! "Abychom toto všechno mohli během tohoto a příštího roku zvládnout, potřebujeme novou krev. Proto jsem se rozhodl, že obměním svůj tým. A to jak na úrovni vlády, tak ve strukturách strany. Někteří kolegové jsou unaveni a potřebují vystřídat. Konkrétní jména oznámím během následujícího jednoho měsíce,“ uvedl. 

  Ve vládě Bohuslava Sobotky se možná schyluje k některým změnám. Sám premiér to ale nekomentuje!
   

   

  „Jedna věc je, co si přeje Sobotka, druhá věc je realita. Vše může být taky jinak. Pokud Sobotka nebude dál šéfem ČSSD, může se stát, že skončí i jako premiér. A taky na něj sílí tlaky, aby některé ministry vyměnil. On to zatím neudělal, zatím,“ dodal zdroj z vládních kuloárů.

   

  Sám Bohuslav Sobotka má strach z výsledku parlamentních voleb. Podle dosavadních předvolebních průzkumů jasně vede Hnutí ANO. A pokud to tak vydrží a toto hnutí volby vyhraje, zcela jistě si Andrej Babiš nenechá ujít možnost, aby sestavil vládu a stal se premiérem. Podporu má i u prezidenta Miloše Zemana. V té chvíli by nastal zřejmě definitivní Sobotkův konec. Ale nezbývá, než si počkat na výsledky v příštím roce.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...