Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  CHYTRÁ, ALE NAIVNÍ

  Zklamaná “atomová baba“ Drábová: Tohle je moje finále!

  21.10.2016 00:10 / politika google+ twitter facebook

  Pokud se říká, že do politiky lezou jen vyžírky a pak naivní lidi, asi na tom něco bude. O tom druhém se přesvědčila a uznala to Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Kandidovala v letošních volbách a sama je zklamaná!

  Drábová Dana lupa
  Dana Drábová je z praktik v politice hodně zklamaná! | ČT

  Drábová, které se přezdívá “atomová baba“, šla do politiky s pocitem, že něco změní a vše bude tak čisté, s jak čistými úmysly tam šla. Jenže, ouha – chyba lávky. Velmi rychle pochopila, jaká špína v politickém českém rybníčku vládne.

   

  „Já jsem si vážně představovala, že kraj je blíž správě věcí, než boji o moc, a ono to tak není,“ přiznala Dana Drábová, která patří k nejuznávanějším odborníkům na jadernou bezpečnost nejen u nás, ale i v Evropě a je vnímána jako žena s velkým přehledem. 

   

  „Jak jsem stará, tak jsem naivní, přesvědčilo mě to ale o tom, že tohle je poslední úroveň, ve které se chci pohybovat. Tohle je moje finále,“ řekla o povolebním vyjednávání ve Středočeském kraji Dana Drábová.  

  Dana Drábová přiznala naivitu v tom, jak přemýšlela o politice. Nyní se o všem přesvědčila!
   

   

  Pochopila, že je lhostejné, kdo vyhraje, prohraje a kdo je oblíbenější. Důležité jsou rozdané karty podle zájmů jiných a těch, kteří jdou do politiky, aby ovlivňovali věci tak, aby z nich měli prospěch.

   

  Drábová je zklamaná. „Dana je z toho až znechucená, ale říká, že když ji zvolili lidé, má tu zodpovědnost,“ řekla Bleskove.cz jedna z jejích kamarádek.

   

  Kromě toho musí Drábová čelit i tomu, že jako předsedkyně SÚJB by neměla být údajně zastupitelkou kraje. Proto se možná bude s ministerstvem vnitra soudit. Sama ale věří, že úspěšně, protože nevidí nic špatného na tom, aby vykonávala obě funkce.

   

  „Dokonce jsem byla vyzvána k tomu, abych byla hejtmankou. To jsem ale jasně odmítla,“ prozradila Drábová.

   

  Co by snad prý “atomová baba“ ještě možná do budoucna zvážila, je kandidatura do Senátu. Ale to prý jen opravdu možná. Výš ale rozhodně cílit nechce. „Například kandidaturu na prezidentku odmítám. Nemám to zapotřebí! Metody v předvolební kampani jsou totiž nehezké,“ dodala Drábová a posteskla si, že už tu není doba Václava Havla! „Havlova doba byla víc optimistická a hodnotově založená, některým politikům dnes hodnoty nic neříkají,“ dodala.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...