Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PŮJDE DÁL

  TOP 09 propadla ve volbách, Kalouska přesto podrželi!

  21.10.2016 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Miroslav Kalousek bude dál šéfem TOP 09. Rozhodl o tom výkonný výbor strany, který ale zároveň zahájil proces vyloučení třech svých středočeských zastupitelů, kteří se přes nesouhlas krajského vedení přidali k nové krajské koalici s ANO, STAN a ODS.

  Kalousek lupa
  Kalousek dál povede i přes neúspěch ve volbách TOP 09! | Archiv M. Kalouska

  Hrozba vyloučení se týká Daniela Marka, Milana Schweigstilla a Michaely Vojtové. Jejich vyloučení měla navrhnout předsedkyně středočeské TOP 09 Helena Langšádlová.

   

  Miroslav Kalousek připomněl, že krajský výbor rozhodl, že do krajské koalice strana nevstoupí. „Po tomto rozhodnutí, pokud by kterýkoli člen strany se zachoval jinak, stal se přeběhlíkem. Zásadním způsobem porušil stanovy a zradil především své voliče, protože členové konzervativní strany neporušují pravidla a nezrazují své voliče. Takže vzhledem k zásadnímu porušení stanov byl přesně podle těchto stanov zahájen proces vyloučení,“ uvedl Kalousek.  

  TOP 09 dál povede Miroslav Kalousek, který by měl jít i jako lídr parlamentních voleb!
   

   

  Jednomu z „přeběhlíků“, Danieli Markovi, vadí, že na jednání nebyl pozván, aby mohl vše vysvětlit. Věří, že z TOP 09 nakonec vyloučen nebude. Poukázal přitom na to, že on ani Vojtová nedostali na jednání pozvánku, zatímco lídr Petr Tiso a dvojka na kandidátce Jan Jakob ano. Třetí „rebelující“ zastupitel Schweigstill je členem výboru, takže se jednání mohl zúčastnit.

   

  Miroslav Kalousek také uvedl, že TOP 09 se rozhodla urychlit práce na materiálu, který chce v lednu představit jako Vizi České republiky 2030. Dosavadní politiky podle něj reagují na rychle se měnící podmínky v současném světě, například bezpečnostní nebo sociální, se zpožděním jen jako na podněty.

   

  „TOP 09 se tomu rozhodla předejít a chce definovat model soudržné a fungující společnosti v roce 2030, na kterou potom naváže náš volební program na léta 2017 až 2021 jako na naplnění první třetiny této vize,“ popsal.

   

  Také čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg řekl, že pokládá volební výsledek za důkaz, že strana v současné podobě potřebuje reformu. Je podle něj třeba najít způsob, jak se reformovat.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...