Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  UZAVÍRAJÍ KOALICE

  Zimola se dohodl na koalici, ve Zlíně hejtmanem Čunek, ve středních Čechách Jermanová!

  18.10.2016 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Dva zásadní kroky udělali krajští politikové v jižních Čechách a na Zlínsku. Vítěz a hrdina krajských voleb Jiří Zimola se dohodl s ANO a dalším subjektem, zatímco na Moravě se potvrdilo, že do hejtmanského křesla usedne kdysi problematický Jiří Čunek!

  Zimola, Jermanová, Čunek lupa
  Zimola, Jermanová, Čunek už vědí, že budou hejtmany ve svých krajích! | Archiv

  Dva zásadní kroky udělali krajští politici v jižních Čechách a na Zlínsku. Vítěz a hrdina krajských voleb Jiří Zimola se dohodl s ANO  a dalším subjektem, zatímco na Moravě se potvrdilo, že do hejtmanského křesla usedne kdysi problematický Jiří Čunek!

   

  ČSSD, ANO a Jihočeši 2012 budou vládnout v jižních Čechách. Hejtmanem bude dále Jiří Zimola,  koalice bude mít 31 z celkových 55 zastupitelů. Sociální demokraté a ANO získají po pěti křeslech, jedno místo má připadnout Jihočechům 2012.

   

  „Je to předběžná dohoda a vše je předmětem dalšího jednání. My jsme si samozřejmě nárokovali zdravotnictví. Hnutí ANO by jej chtělo rozdělit a vyčlenit z toho sociální oblast, což si dovedeme představit. Pro nás je dále zásadní resort financí. Logicky jako vítěz voleb si nárokujeme hejtmana a logicky jako druhému v pořadí chceme přiřknout statutárního náměstka hnutí ANO," řekl hejtman Zimola s tím, že on usiluje o setrvání v pozici a jeho prvním náměstkem by se měla stát současná českobudějovická radní Lucie Kozlová (ANO).

   

  K dalšímu jednání se možná budoucí trojkoalice sejde ve čtvrtek, kdy by už mělo být definitivně vše potvrzené.  

  V ČR už regionální politici dojednali krajské koalice ve 13 krajích. Někde napevno, někde zatím předběžně!
   

   

  To ve Zlínském kraji už na sto procent vědí, že bude vládnout koalice KDU-ČSL, ANO, STAN a ODS. Hejtmanem se stane krajský lídr lidovců, starosta Vsetína a senátor Jiří Čunek. Kdysi problematický, obdivovaný i nenáviděný, když poslal desítky Romů do unimobuněk .

   

  Lidovci obsadí čtyři křesla v radě včetně hejtmana, ANO a STAN po dvou a ODS jedno. Strany už podepsaly memorandum o dohodě na koalici, koaliční smlouva by měla být podepsána za týden. Koalice bude mít v zastupitelstvu 29 z 45 křesel.

   

  Koalice je dohodnutá i na Vysočině. Vládnout bude ČSSD, ANO a dvojblok ODS a koalice Starostové pro Vysočinu. Hejtmanem zůstává i nadále Jiří Běhounek.

   

  Kromě dalších krajů se podařilo doladit i Středočeskou koalici – vládnout bude ANO, STAN, ODS a tři zastupitelé z TOP 09. Hejtmankou se stane místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Jermanová z ANO.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...