Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ROZUMNÝ NÁPAD

  Senát je zbytečný, volají lidé i Babiš! Volby jsou toho důkazem!

  16.10.2016 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Volby do Senátu skončily a skončily poměrně velkým fiaskem. Lidé o ně neměli skoro žádný zájem. Mnoho obyvatel ČR volá po zrušení Senátu. S touto výzvou, i když dost pokrytecky, přišel i vicepremiér Andrej Babiš.

  Senát lupa
  Senát stojí ročně státní rozpočet na 600 milionů korun! | Archiv ČT

  Volební účast neměla ani 15,5 procenta. Lidé nemají o volby tohoto typu zájem. Mnoho z nich ani netuší, co vlastně senátoři dělají. A na rozdíl od poslanců, zasedají jednou, maximálně dvakrát za měsíc jejich život je daleko více pohodový. Pro ČR, která je jednou z nejmenších zemí v Evropě i na světě, je horní komora parlamentu drahým špásem.

   

  Myslí si to i šéf ANO, které získalo nyní tři senátory, Andrej Babiš. Nejprve přesvědčoval voliče, aby právě jejich kandidátům dali hlasy, pak vlastně řekne, že instituce, kde každý senátor bere zhruba 100 tisíc měsíčně plus náhrady a další zaměstnanci desítky tisíc, je na nic.  

  Senát je zbytečný, drahý a mezi voliči není o něj zájem a měl by se zrušit. To si myslí řada občanů i ministr Babiš!
   

   

  „Senát je de facto zbytečný, zpomaluje legislativní proces, stojí 600 miliónů korun ročně, a navíc ztratil kompetenci volit prezidenta. Na sousedním Slovensku například horní komora není. Tak proč ji máme mít my?,“ říká Babiš.

   

  Podle něj je na místě otevřít debatu o zrušení Senátu. A ANO s tím nemá problém. „My nemáme hordu papalášů, které musíme někde uplacírovat jako jiné politické strany,“ podotkl vicepremiér.

   

  Česká republika, která má dokonce jako jedna z mála zemí i přemíru ministerstev – 16, by Senát mohla klidně zrušit. Horní komoru parlamentu nemají ani v daleko vyspělejších zemích, jako je Dánsko, Švédsko, Norsko. Ani sousední Maďarsko, Srbsko či Ukrajina nedisponuje “ústavem pro vysloužilé politiky“, jak je často Senát nazýván.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...