Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZVLÁŠTNÍ PROHLÁŠENÍ

  Merkelová kritizuje EU? Brexit je podle ní varování pro další země!

  01.10.2016 09:30 / politika google+ twitter facebook

  Nedávný brexit je varování pro všech zbývajících 27 členských zemí EU. V Düsseldorfu na jednání své Křesťanskodemokratické unie to prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová.

  Merkelová Angela lupa
  Merkelová se pustila do kritiky vedení Evropské unie! | Archiv

  Podle Merkelové se EU musí naučit rychleji rozhodovat a musí být v očích svých občanů úspěšnější. Kancléřka se přitom postavila odmítavě k možnosti upravit základní smlouvy unie.

   

  "Toto je pro nás všechny varovný výstřel, který nás nutí znovu uvažovat o tom, co pro nás Evropa znamená. Jak se musí Evropa změnit, aby byla v očích lidí úspěšná," uvedla Angela Merkelová, která tak kritizovala vedení unie. A v podstatě říká to, co si myslí celá řada politiků v Evropě i obyvatel.

   

  EU se podle Merkelové musí rozhodnout, na jaké otázky se chce soustředit a v jakých bude hrát menší roli než dosud. Zároveň musí přijímat rozhodnutí rychleji než dříve.  

  Angela Merkelová uvedla, že brexit je zásadním varováním pro zbývající členské země EU!

   

  Podle kancléřky není na místě mluvit o úpravě smluv, na kterých je EU založena. K tomu dříve v září vyzval francouzský kandidát na prezidenta Nicolas Sarkozy, který tvrdil, že by se případnou novou smlouvou o EU dalo zvrátit britské rozhodnutí opustit blok. Sarkozyho návrh ale odmítly Francie i Německo.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...