Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KRITICKÝ POSLANEC

  Seďa: ANO, bude líp. Ale pro koho...

  29.09.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Předvolební kampaň je v plném proudu a politické strany a hnutí nabízejí modré z nebe. Podle poslance Antonína Sedi (ČSSD) je ale vhodné připomenout i skutečnosti, které ukazují, že veřejný zájem je často ve střetu se zájmem osobním.

  Seďa lupa
  Antonín Seďa prohlásil, že v hnutí ANO je celá řada falešných politiků. | Archiv

  Když se prý Seďa začetl do programu politického hnutí ANO 2011 určených do krajských voleb, zaujala ho pasáž týkající se zdravotnictví. "Zejména proto, že toto hnutí je sice proti plošné privatizaci krajských či městských nemocnic a poliklinik, ale samotnou privatizaci nevylučuje. A právě v této souvislosti chci připomenout některé skutečnosti, které svědčí o falešnosti některých politiků tohoto hnutí," konstatoval Seďa.

   

  Není veřejnosti neznámo, že ministr financí často kritizuje české zdravotnictví z pohledu korupce, netransparentnosti či neefektivity hospodaření. "V řadě jeho názorů bych mohl souhlasit, ovšem z pohledu veřejné služby, což zdravotnictví je, nemohu. Prostě proto, že ve zdravotní péči existují obory či nemoci, které jsou finančně velmi nákladné, že síť nemocnic je řešena s ohledem na kvalitu a dostupnost zdravotní péče pro všechny pacienty a že se nemůžeme na tuto veřejnou službu dívat optikou podnikatele a podnikání za účelem zisku," vysvětlil Seďa.  

  Poslanec Antonín Seďa nenechal na kandidátech hnutí ANO do krajských voleb nit suchou!
   

   

  Připomenul i neustálou kritiku ministra zdravotnictví Němečka ze strany Andreje Babiše, odpor ANO 2011 k zákonu o neziskových nemocnicích či k navýšení úhrad za státní pojištěnce. "Investiční fond Hartenberg, vlastněný Babišem, investuje peníze za účelem zisku do zdravotnictví, naposledy koupil polikliniku Modřany, která zajišťuje zdravotní péči pro téměř 60 000 občanů Prahy. Taktéž odvolání ředitele Vojenské zdravotní pojišťovny a předsedkyně její správní rady úředníky z řad ministerstev ovládaných hnutím ANO 2011 ukazuje na pokus ovládat nejen poskytovatele zdravotní péče, ale i pojišťovny, které tuto péči hradí," upozornil sociálnědemokratický poslanec.

   

  Antonín Seďa si rýpnul také do kandidátky ANO, která se ve Středočeském kraji uchází o post hejtmanky. "Jakožto bývalá členka ODS se podílela na privatizaci středočeských krajských nemocnic. Nyní hlásá kvalitu a dostupnost zdravotní péče. Obdobně kandidátka na hejtmanku ve Zlínském kraji kritizuje zadlužení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně a zejména kritizuje pomoc zřizovatele této nemocnici. Zřejmě bylo záměrem poslat zlínskou nemocnici do konkurzu, kde by ji mohl investiční fond pana Babiše výhodně nakoupit. Proto se vracím k heslu Ano, bude líp. Pro jistotu dodávám: Ale pro koho...," uzavřel Seďa.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...