Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEUVĚŘITELNÉ

  Dalo se to čekat! Bordel v nadaci bývalé první dámy. Pouze nepatrná částka odchází na skutečnou charitu.

  28.09.2016 06:00 / politika google+ twitter facebook

  Autor bestselleru "Clinton Cash" Peter Schweizer odkrývá finanční toky rodinné nadace Clintonových. A odhalení jsou to doslova šokující.

  Nadace lupa
  Manželé Clintonovi jsou evidentně vysmátí. | Shutterstock

  Peter Schweizer, prezident Government Accountability Institute, tvrdí, že z peněz, které doputují do nadace manželů Clintonových, se na skutečnou charitu dostane pouze zlomek. Schweizer potvrdil, že navzdory velkolepým prohlášením nadace o tom, kolik světových problémů vyřešili, je realita jiná. Při zkoumání dobročinných programů zjistíte, že příjemci vždy nějakým způsobem dávají peníze manželům Clintonovým. Bill Clinton se stále snaží trvat na tom, že lidé dávají jemu a Hillary peníze čistě z dobroty srdce a nechtějí nic jiného na oplátku. 

   

  Peter Schweizer tvrdí, že z peněz, které doputují do nadace manželů Clintonových, se na skutečnou charitu dostane pouze zlomek.
   
  Navzdory slibům Billa a Hillary, že v případě vítězství Hillary v prezidentských volbách se vzdají působení v nadaci, jejich dcera Chelsea ve vedení nadace zůstane, takže toky peněz ohlídá. Žádné zlepšení v průhlednosti financování tedy nenastane, neboť Clintonovi budou mít i nadále nad penězi stálou kontrolu.


  Schweizer obvinil nadaci Clintonových, že z celkového příjmu vynaložila na skutečné dobročinné účely pouze 6 % a objasňuje její mediální strategii. Nadace řekne ano, přijali jsme řekněme 200 milionů a pouze 12 milionů jsme dali dobročinným organizacím, jako jsou lékaři bez hranic nebo Červený kříž. Řeknou, že zbývajících 94 % je použitých na vlastní dobročinné aktivity. Problémem je, když se snažíte zjistit detaily, jaké byly přesně tyto dobročinné aktivity. Dostanete nejasné a mlhavé odpovědi. Schweizer to objasňuje na příkladu Lékařů bez hranic. Ti vykazují konkrétní čísla. Zaočkovali jsme v subsaharské Africe 100 000 dětí během minulého roku. A všechno si to můžete ověřit. Clintons Foundation naopak řekne: Asistovali jsme, nebo umožnili jsme očkování 100 000 dětí. Co to konkrétně znamená? To již nevysvětlí.


  Velmi zajímavá je i informace, že Charity Navigator, který slouží jako kompas při hodnocení nadací, přestal hodnotit Clinton Foundation poté, co dostala velmi slabé hodnocení s odvoláním na "unikátní obchodní model" nadace. Následně vyšly najevo výhrůžky a snaha oslabit Charity Navigator ze strany Clinton Foundation, neboť se jí nelíbilo slabé hodnocení, které obdržela.

   

  jaj | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...