Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VELKÝ PROBLÉM

  Firma vybírající mýto na SR chce stopku pro Kapsch v ČR!

  25.09.2016 11:30 / politika google+ twitter facebook

  Firma Skytoll, která vybírá mýto na Slovensku, rázně promluvila do další budoucnosti českého mýtného systému. Proto na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže poslala návrh, aby bylo ministerstvu dopravy zakázáno využívat služeb rakouské firmy Kapsch.

  Mýto lupa
  Kapsch vybírá v ČR mýto bez jakéhokoli výběrového řízení! | Ceskedalnice.cz

  Informaci o tom, že firma Skytoll požaduje, aby Kapsch nemohl vybírat mýto, přinesl elektronický magazín Dotyk. Pokud by ÚOHS Skytollu vyhověl, na českých dálnicích by se ze dne na den přestalo mýto vybírat a kamiony – české i zahraniční – by dálniční síť mohly využívat zcela zdarma. Stát by pak každý den přišel o 25 až 30 milionů korun.

   

  Mnohamiliardovou veřejnou zakázku na zajištění provozu mýtného systému po roce 2016 ministerstvo dopravy na konci srpna zadalo firmě Kapsch bez jakékoliv soutěže. A to v rámci jednacího řízení bez uveřejnění. Za vším stojí rozhodnutí ministra dopravy Dana Ťoka. Ten krok obhajuje tím, že by hrozilo, že se mýto nebude smět vybírat vůbec, proto dostal Kapsch další šanci.  

  Firma Skytoll požaduje po ÚOHS, aby zakázala firmě Kapsch vybírat mýto. A aby ministr Ťok vybral regulérně novou firmu.
   

   

  Z důvěryhodných informací, kterými magazín Dotyk disponuje, vyplývá, že Skytoll ve svém návrhu odeslaném na ÚOHS napadá hned několik údajných nezákonností, kterých se ministerstvo řízené Danem Ťokem (ANO) mělo v minulých týdnech a měsících při výběru nového provozovatele mýtného systému dopustit.

   

  Skytoll po brněnském úřadu žádá, aby zadavateli uložil zákaz plnění smlouvy. Zákaz by podle představ Skytollu měl začít platit okamžitě, tedy ode dne nabytí právní moci příslušného rozhodnutí ÚOHS.

   

  Pokud by ale ÚOHS výše zmíněným způsobem nerozhodl, Skytoll ve svém podání ještě alternativně navrhuje, aby úřad zákaz plnění smlouvy uložil, ovšem účinnost tohoto zákazu na dobu nezbytně nutnou odložil. A to tak, aby se mohlo uskutečnit nové zadávací řízení. Podle navrhovatele na to musí Ťokovu ministerstvu stačit nejvýše šest měsíců.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...