Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DRSNÁ SLOVA

  Babiš se ostře pustil do doktorů!

  22.09.2016 11:59 / politika google+ twitter facebook

  Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) se velmi ostře pustil do lékařů. Především do České lékařské komory! Ta podle jeho názoru svými požadavky na zvyšování plateb za státní pojištěnce ohrožuje udržitelnost celého systému.

  Babiš Andrej lupa
  Andrej Babiš zkritizoval požadavky některých lékařů! | M. Podhora/Mafra/ Profimedia

  Zdravotnictví se podle Babiše neobejde bez systémových změn. Uvedl v dopise, který zaslal prezidentovi ČLK Milanu Kubkovi. Dopis zároveň zveřejnil na webu ministerstva financí.

  Komora ve své kampani od jara upozorňuje na problémy českého zdravotnictví, které je podle ní podfinancováno a trpí nedostatkem kvalifikovaného personálu. Připravila proto krizový plán, kterým se bude ve čtvrtek zabývat mimořádný sjezd komory. Pozvala na něj i Babiše, který se ho ale kvůli dlouhodobě plánovanému programu nezúčastní.

   

  Podle Babiše však krizový plán nepomůže. "Vámi požadované miliardy navíc za tzv. státní pojištěnce, tedy z peněz všech daňových poplatníků, nejsou skutečným lékem na problémy českého zdravotnictví, ale pouze placebem, které nebude mít bez systémových změn žádný dlouhodobý efekt," napsal Babiš.  

  Vicepremiér Andrej Babiš se ostře pustil do lékařů. Prý některými svými požadavky ohrožují udržitelnost zdravotnického systému!
   

   

  Podle něj navíc lékaři tlakem na zvyšování výdajů způsobují to, že zdravotní pojišťovny netvoří dostatečné rezervy pro případ zpomalení ekonomiky. "Váš postoj tak fakticky do budoucna znamená ohrožení udržitelnosti celého systému," uvedl ministr financí a šéf hnutí ANO.

   

  Andrej Babiš taky uvedl, že příjmy veřejného zdravotního pojištění v posledních letech rostou a v příštím roce dosáhnou 274 miliard korun. Výdaje na zdravotnictví tvoří 7,6 procenta HDP, což je nejvíce v novodobé historii ČR. "Není a nemůže být tedy v žádném případě pravdou, že zdravotnictví je katastrofálně podfinancované," konstatoval Babiš.

   

  Vicepremiér také kritizuje lékařskou komoru za to, že ho nepodpořila v požadavcích na větší transparentnost zdravotnictví a že se nezabývá klíčovými problémy, které způsobují neefektivitu a zbytečné plýtvání. Podle Babiše českému zdravotnictví chybí koncepce a představa o optimálním rozsahu a struktuře zdravotnických zařízení.

   

  Vicepremiér se domnívá, že v systému chybí postupy a ukazatele pro měření efektivnosti a účelnosti výdajů. Babiš vlastní koncern Agrofert, který sdružuje firmy v mnoha odvětvích. Přes fond Hartenberg Babiš spoluvlastní síť klinik FutureLife, které se zaměřují na asistovanou reprodukci a genetiku.

  nely | bleskove.cz

  Témata: kritika, lékaři, babiš
  Komentáře ke článku
  loading...