Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DAŇOVÝ SYSTÉM

  Stanjura: Pomáhejme venkovu, ale nekomplikujme daňový systém!

  21.09.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Daňový systém České republiky patří mezi nejsložitější na světě a ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) se ho podle předsedy poslaneckého klubu PČR Zbyňka Stanjury (ODS) chystá ještě více zkomplikovat, když navrhuje slevy na sociální pojištění pro obyvatele obcí do 500 obyvatel.

  Stanjura lupa
  Zbyněk Stanjura se domnívá, že se Marian Jurečka snaží daňový systém ještě více zkomplikovat. | ODS

  "Souhlasím s tím, že je třeba českému venkovu pomáhat a zabránit odlivu obyvatel do měst. Vláda by se měla soustředit na stavbu silnic, nebo zlepšení veřejné dopravy, aby vesnice nebyly odříznuty od okolního světa, měla by zajistit na venkově dobré školy, kvalitní připojení k internetu a další infrastrukturu," poznamenal Stanjura. 

  Výjimky a speciální opatření daňový a sociální systém jen zkomplikují a budou nahrávat podvodům, řekl Zbyněk Stanjura (ODS).
   

   

  Sociální odvody by se podle něj naopak měly snížit plošně všem, a to alespoň o 3,5 procentního bodu. "Jenom tak podpoříme růst čistých mezd zaměstnanců. Jakékoli výjimky a speciální opatření daňový a sociální systém ještě více zkomplikují a budou nahrávat podvodům," konstatoval Zbyněk Stanjura.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...