Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Dají se na modlení!

  Nejen chlast, ale i kaple bude ve Poslanecké sněmovně!

  05.01.2016 03:30 / politika google+ twitter facebook

  Jídlo a pití za hubičku, chlast v bufetu, posilovnu, masáže a teď dokonce i kapli budou mít naši zákonodárci v Poslanecké sněmovně. Dost na tom, že nestačí dobíhat do sálu na hlasování kvůli žvanění do telefonu, buřtům s cibulí nebo kávičce, teď se budou chodit ještě modlit. Do kaple za 1,5 milionu korun! No potěš Pánbůh!

  Poslanecká sněmovna lupa
  Poslanci nemají jen restaurace, posilovnu, ale budou mít v této budově i vlastní kapli | archiv

  Kaple vznikla podle návrhu respektovaného architekta Josefa Pleskota a je v podstatě dokončená. Otevřena by mohla být v řádu několika týdnů.

   

  O možnosti zřízení místa pro duchovní rozjímání v dolní komoře Parlamentu ČR se uvažuje řadu let. Poslankyně Helena Langšádlová (TOP 09), která s myšlenkou přišla, připomněla, že ve Poslanecké sněmovně už je knihovna i řada restaurací. "Myslím, že člověk má všechny roviny, i duchovní," řekla Langšádlová.

   

  Kapli zřídili poslancům a dalším pracovníkům sněmovny v bývalé šatně v paláci, který přiléhá k Malostranskému náměstí. „Prostor je jednoduchý. Hlavními objekty budou velký kruhový stůl s výsečí a kříž, který propůjčí Sněmovně Národní galerie. U jedné ze stěn bude lavice. Vstup tvoří světelný koridor, jenž má představovat přechod z civilního do duchovního prostředí,“ popsal zařízení tiskový odbor.  Co tedy na ní bude stát 1,5 milionu korun, je záhadou. 

  Poslanci nestíhají chodit ani na hlasování do sněmovního sálu, ale čas na návštěvu vlastní kaple mít jistě budou. No potěš Pánbůh!

   

  "Je to kaple křesťanská, kde jsou ale také židovské prvky," podotkla Langšádlová. Prostor má symbolizovat, že evropská civilizace stojí na judaisticko-křesťanských základech.

   

  Zahájení provozu duchovního prostoru bude někdy na přelomu ledna a února. Slavnostního otevření by se měli zúčastnit vedle členů sněmovny, také pražský arcibiskup Dominik Duka, předseda Ekumenické rady církví Daniel Fajfr a vrchní pražský rabín David Peter.

   

  Kaple nebo duchovní místa k modlitbě jsou podle tiskového odboru ve většině renomovaných světových parlamentů. Jde například o britskou Dolní sněmovnu, německý Spolkový sněm, polský Sejm, švédský Riksdag a izraelský Kneset.

   

  Neměli by se ale naši zákonodárci spíš Pánaboha bát? Jejich chování a někdy to, co z nich padá za perly, je spíše na hodinovou zpověď, dvacet otčenášů a třicet zdrávas...

  redakce | bleskove.cz

  Témata: politika, církev, víra
  Komentáře ke článku
  loading...