Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  JADERNÝ TEST

  Okamura: Zahraniční politika Sobotkovy a Babišovy vlády jen papouškuje příkazy z USA!

  19.09.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Svět vyděsil dosud nejsilnější jaderný test, který provedla Korejská lidově demokratická republika (KLDR). Na tomto příkladu je podle Tomio Okamury (SPD) vidět zcela chybná zahraniční politika Sobotkovy a Babišovy vlády. Pouze servilně papouškuje příkazy z USA, tvrdí Okamura.

  Okamura lupa
  Tomio Okamura zkritizoval zahraniční politiku české vlády. | Archiv Tomio Okamury

  Tomio Okamura se dokonce domnívá, že Česká republika ani vlastně žádnou vlastní zahraniční politiku nemá. "Vláda je pouze ochočenou loutkou v rukách Bruselu a Washingtonu," prohlásil Okamura.  

  Česká vláda je pouze ochočenou loutkou v rukách Bruselu a Washingtonu, prohlásil Tomio Okamura (SPD).
   

   

  Česká zahraniční politika by podle Okamury měla doznat změny. "Sankce vůči problematickým zemím totiž v podstatě nikdy nic definitivně nevyřešily, to vidíme po celém světě. Pravda, USA je standardně používají na destabilizaci vlád, které se jim nepodvolují, ale Severní Korea je bezesporu tvrdší oříšek a sankce dopadají jen na prosté lidi. To, že tam je bída a hlad, je přece z největší části vina sankcí," míní Okamura.

   

  Okamura se domnívá, že všichni vládnoucí Kimové žijí v přepychu a budou žít dál, sankce nesankce, a postup USA je vede spíš k většímu izolacionismu. "Řešení nebude lehké, ale jediné, co má naději, by bylo otevřené a důvěryhodné jednání se Severní Koreou o mírové spolupráci, která by začala zmírňovat napětí, nepřátelství a nedůvěru – postupné sbližování by přineslo jak snížené riziko války, tak zmírnění režimu v Koreji. Cílem zahraniční politiky by neměla být eskalace napětí a hledání nepřátel za každou cenu, ale naopak mírový proces a stabilní svět. Tedy přesný opak toho, co předvádí Sobotkova a Babišova vláda. Korejci jsou de facto ve válečném stavu a tomu odpovídá i režim v zemi. Cesta ke stabilizaci jsou důvěryhodná jednání o zmírňování tohoto stavu," dodal Okamura.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...