Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZAŽÍVAJÍ PODRAZ

  Naštvaní homosexuálové! Adopce dětí partnerů nebudou a může za to Sobotka!

  13.09.2016 09:00 / politika google+ twitter facebook

  Gayové či lesby, kteří by chtěli adoptovat a vychovávat děti svého partnera, zažívají pořádný podraz. Mají totiž smůlu! Tedy alespoň pro toto volební období! A může za to premiér Bohuslav Sobotka, který totiž nezařadil vládní návrh na jednání!

  Gay pár lupa
  Gay a lesbické páry mají zase smůlu! A může za to prý premiér Sobotka! | Shutterstock

  Novela, která by umožnila registrovaným partnerům osvojit si biologické děti své ženy či muže, se tak letos schválit nestihne. Náhoda nebo záměr, ptají se homosexuální páry. Jak uvedlo Právo, po třech letech čekání a podpoře devíti ministrů to vypadalo jako hotová věc. Jenomže Bohuslav Sobotka vládní návrh na jednání nezařadil. Do konce volebního období se novela neschválí!

   

  Premiér novelu odsunul až po krajských a senátních volbách, tedy na druhou polovinu října, což ale v podstatě znamená, že šance, že se do konce volebního období stihne ve Sněmovně projednat ve všech třech čteních a schválit Senátem, je spíš mizivá.

   

  Na to, zda tak Sobotka jednal ze strachu z reakce voličů, nebo kvůli problémům ve straně, kde někteří poslanci, jako např. Pavlína Nytrová, o homosexuálech vychovávajících děti tvrdí, že jsou pedofilové, či jde o nevůli lidoveckých kolegů, se redakce zeptala premiéra přímo.  

  Premiér Bohuslav Sobotka nezařadil na seznam projednávaných zákonů novelu, která by umožnila adoptovat dítě druhého z partnerů ve stejnopohlavních svazcích!
   

   

  „V koalici na tomto legislativním návrhu není shoda, chci, aby byl nejprve projednán na koaliční radě, pak půjde na vládu,“ řekl Právu Bohuslav Sobotka. Kdy a zda vůbec k tomu může dojít, už neřekl.

   

  Že ani tentokrát se jejich přání přes veškeré sliby nevyplní, už stejnopohlavní rodiny tuší. „Denně odpovídáme na dotazy stejnopohlavních rodin, kde se novela zasekla, kdy bude už konečně schválena, proč neprošla, když v mnoha státech Evropy i světa už roky platí a nepřinesla rozhodně nic negativního,“ řekl Právu Petr Laně z organizace PROUD. Ta bojuje za to, aby sexuální orientace a identita nebyla rozhodující pro kvalitu života.

   

  Rodiny ale žijí už roky v právní nejistotě. Pokud spolu mužský či ženský pár vychovává dítě či děti jednoho z partnerů, a s tím jedním se něco stane, jde potomek do dětského domova. Nebo ke svým pokrevným příbuzným. A to je i podle odborníků špatně.

   

  V reálném životě se nečinnost politických představitelů projeví tak, že stovky dětí budou stále bez druhého rodiče. Přitom Ústavní soud před několika měsíci rozhodl, že lidé žijící v registrovaném partnerství mohou adoptovat děti z ústavů. Tedy děti z ústavu se jejich stát mohou, děti z jejich vlastní rodiny ne.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...