Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SOUKROMÍ LIDÍ

  Fiala: Omezení domovní svobody bez rozhodnutí soudu nelze tolerovat!

  13.09.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o ochraně ovzduší, jejíž součástí je i ustanovení, které úředníkům umožní vstoupit do soukromého obydlí občanů za účelem kontroly kotle, aniž by k němu měli zmocnění soudu, jako tomu je v případě závažnějších trestních činů. Některým politikům se to ale nelíbí a strany ODS a TOP 09 se dokonce rozhodly obrátit se stížností na Ústavní soud!

  Fiala lupa
  Petr Fiala se rozčiluje, že vláda opět omezila soukromí občanů. | ODS

  Šéf ODS Petr Fiala je přesvědčený, že jde o nehorázné narušení soukromí. "Na Ústavní soud se obracíme velmi zřídka, ale v tomto případě je to naší povinností," řekl Fiala.   

  Současná vláda soukromí občanů znovu omezila a nezávislý soud k jeho prolomení již nepotřebuje, prohlásil šéf ODS Petr Fiala.
   

   

  Dosud podle něj mohli úředníci a zástupci státu vstupovat do domovů občanů pouze na základě soudního povolení. "A to i u podezření na závažné trestné činy. Současná vláda soukromí občanů znovu omezila a nezávislý soud k jeho prolomení již nepotřebuje. ODS považuje soukromí za nedotknutelné, proto budeme naše občany u Ústavního soudu bránit,“ uvedl předseda ODS.

   

  Expert ODS pro životní prostředí a poslanec Jan Zahradník souhlasí s tím, že je třeba zabránit spalování PET lahví. "Spaliny je ale nyní možné kontrolovat odebráním vzorků kouře zvenčí, například pomocí dronu a není důvod obtěžovat lidi doma. Opatření nic dobrého nepřinese. Zejména chudší lidé topí nekvalitním palivem proto, že nemají prostředky na lepší. Měli bychom se proto spíš ptát, jakým způsobem zlevnit čisté energie, aby lidé mohli topit ekologicky,“ dodal Zahradník. 

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...