Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  LEX BABIŠ

  Jandák o zákonu o střetu zájmů. Ano, ale pro všechny!

  13.09.2016 00:35 / politika google+ twitter facebook

  Zákon o střetu zájmů, který má Poslanecká sněmovna projednávat ve středu, rozděluje nejen koalici a opozici, ale i politiky uvnitř koalice. Nazývá se pracovně jako “lex Babiš“ a má zabránit vicepremiéru Andreji Babišovi, aby vlastnil média. Což už je vlastně paradoxně pasé!

  Jandák Vítězslav lupa
  Vítězslav Jandák doma, v jižních Čechách hodně přemýšlí i politice...! | Bleskove.cz

  Nejen proto, ale i právě proto, je zákon o střetu zájmů, určující, že žádný ústavní činitel nesmí vlastnit či nějak výrazně pracovat v médiích, paskvil. A přichází takzvaně s křížkem po funusu. Například sociálnědemokratickému poslanci Vítězslavu Jandákovi se nelíbí!

   

  „Zákon o střetu zájmů není ve své podstatě vůbec špatný, on je naopak dobrý. Ale má to háček – pokud má platit, ať platí pro všechny. Bez výhrady. A nejen pro Babiše! Musel by obsahovat to, že se vztahuje nikoliv na jednoho ministra, ale i na hejtmany, primátory statutárních měst, na starosty řekněme měst od padesáti tisíc obyvatel výše, na ředitele veřejnoprávních institucí… a podobně. Pak ano. Ale nelze, aby fungoval zákon jen pro jednoho člověka. Zákony mají platit pro všechny, bez výjimky, tady to je ovšem myšleno jinak,“ řekl Bleskove.cz Vítězslav Jandák.  

  Zákon zvaný "lex Babiš" budou poslanci projednávat ve středu. Podle mnohých je ale špatný, protože je zaměřen jen na jednoho politika!
   

   

  Ten také přiznal, že se na české politické scéně už nediví skoro ničemu. „Ještě nedávno jsem měl pocit, že mě tu a tam něco může překvapit. Teď vím, že mě to může šokovat, vyděsit, ale ne překvapit,“ podotkl s úsměvem Vítězslav Jandák

   

  Poslanec také nechápe, proč přichází nápad se zákonem o střetu zájmů až nyní, tři roky poté, co Andrej Babiš vede resort financí, je vicepremiérem Sobotkovy vlády a média již vlastní. „Já si myslím, že jsou tu média, která vlastní úplně jiné společnosti, nebo dokonce stát, a z těch se někdy dozvídáme takové nesmysly, lži a bláboly, že tady by se měl spíš někdo více zamyslet a vyvinout energii,“ podotkl Jandák.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...