Pátek 23. března 2018
svátek má Ivona, zítra Gabriel
  RADIKÁLNÍ NÁZOR

  Rakouský kandidát na prezidenta označil Benešovy dekrety za bezpráví!

  12.09.2016 00:30 / politika google+ twitter facebook

  Prezident Miloš Zeman se dnes v Praze setká s rakouským kandidátem na tamního prezidenta Norbertem Hoferem. Ten se ale nechal slyšet, že poválečné takzvané Benešovy dekrety byly velkým bezprávím!

  Hofer N lupa
  Norbert Hofer označil Benešovy dekrety za bezpráví! | Archiv

  Jádrem jeho rozhovorů v Praze budou ale otázky budoucnosti, zdůraznil v rozhovoru pro rakouský deník Kleine Zeitung. "Benešovy dekrety přirozeně představují bezpráví a v tom máme také zcela rozdílné názory,“ řekl Hofer.

   

  Dekrety československého prezidenta Edvarda Beneše, na jejichž základě přišli sudetští Němci po druhé světové válce v Československu o občanství a majetek a následně byli podle mezinárodních dohod vysídleni, byly založeny na principu kolektivní viny, konstatovala rakouská agentura. Připomněla rovněž, že dekrety jsou nadále součástí českého právního řádu, i když pozbyly účinnosti.  

  Kandidát na rakouského prezidenta Norbert Hofer označil Benešovy dekrety za bezpráví. Dnes se setká s prezidentem Zemanem!
   

   

  Prezidentské dekrety hrály v předvolebním boji před Zemanovým zvolením prezidentem v roce 2013 velkou roli, napsala APA. Zeman dekrety obhajuje, podle jeho názoru neobsahují princip kolektivní viny, uvedla a připomněla Zemanovy tehdejší výroky k této věci.

   

  Zeman s Hoferem budou spolu mluvit pravděpodobně o migrační krizi, na kterou mají podobné názory. Tématem by se měly stát i blížící se opakované prezidentské volby v Rakousku a Hofer by se chtěl zmínit i o jaderné elektrárně Temelín, která dlouhodobě budí u jižních sousedů emoce.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...