Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  RADIKÁLNÍ NÁZOR

  Rakouský kandidát na prezidenta označil Benešovy dekrety za bezpráví!

  12.09.2016 00:30 / politika google+ twitter facebook

  Prezident Miloš Zeman se dnes v Praze setká s rakouským kandidátem na tamního prezidenta Norbertem Hoferem. Ten se ale nechal slyšet, že poválečné takzvané Benešovy dekrety byly velkým bezprávím!

  Hofer N lupa
  Norbert Hofer označil Benešovy dekrety za bezpráví! | Archiv

  Jádrem jeho rozhovorů v Praze budou ale otázky budoucnosti, zdůraznil v rozhovoru pro rakouský deník Kleine Zeitung. "Benešovy dekrety přirozeně představují bezpráví a v tom máme také zcela rozdílné názory,“ řekl Hofer.

   

  Dekrety československého prezidenta Edvarda Beneše, na jejichž základě přišli sudetští Němci po druhé světové válce v Československu o občanství a majetek a následně byli podle mezinárodních dohod vysídleni, byly založeny na principu kolektivní viny, konstatovala rakouská agentura. Připomněla rovněž, že dekrety jsou nadále součástí českého právního řádu, i když pozbyly účinnosti.  

  Kandidát na rakouského prezidenta Norbert Hofer označil Benešovy dekrety za bezpráví. Dnes se setká s prezidentem Zemanem!
   

   

  Prezidentské dekrety hrály v předvolebním boji před Zemanovým zvolením prezidentem v roce 2013 velkou roli, napsala APA. Zeman dekrety obhajuje, podle jeho názoru neobsahují princip kolektivní viny, uvedla a připomněla Zemanovy tehdejší výroky k této věci.

   

  Zeman s Hoferem budou spolu mluvit pravděpodobně o migrační krizi, na kterou mají podobné názory. Tématem by se měly stát i blížící se opakované prezidentské volby v Rakousku a Hofer by se chtěl zmínit i o jaderné elektrárně Temelín, která dlouhodobě budí u jižních sousedů emoce.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...