Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VYŠŠÍ DŮCHODY

  Marksová bojuje o hlasy! Chce důchodcům zase přidat!

  10.09.2016 06:00 / politika google+ twitter facebook

  Zřejmě o hodně jde sociální demokracii a ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové. Chce totiž, aby důchodci dostali příští rok zase přidáno o 200 až 300 korun. Nyní hodlá přesvědčit vládu, aby na to přistoupila.

  Marksová Michaela lupa
  Ministryně Marksová chce pro důchodce více peněz! | Archiv ČT

  Zatímco penzistům by to bodlo, státní rozpočet přijde o miliardy korun. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) asi šťastný nebude, i když před časem slíbil vyšší růst penzí. Marksová navíc chce, aby vláda pro příští rok plně využila nově nabytou pravomoc zvyšovat důchody bez souhlasu Parlamentu. A to v případě, že je jejich růst podle pravidel nízký.

   

  Jestliže bude kabinet souhlasit, měly by důchody v příštím roce vzrůst o 2,7 procenta, jak dovoluje od srpna platná novela. Ministerstvo financí ale trvá na koaliční dohodě, podle které by si důchodci měli přilepšit jen o 200 korun měsíčně. Ministryni nechce přidat 3,7 miliardy korun.  

  Ministryně Marksová chce, aby příští rok dostali důchodci přidáno o 300 korun. S tím prý původně souhlasil i její kolega Babiš.
   

   

  „Předkládám za náš resort dvě varianty – první znamená zvýšení v průměru o 200 korun, druhá o 300 korun. Vládě doporučím zvýšení o 300 korun,“ uvedla Marksová a dodala, že toto podporoval původně i Babiš. „Doufám, že tedy spíš platí slovo pana ministra než jeho úředníků," dodala Marksová.

   

  Zvýšení procentní výměry důchodu, jak navrhuje ministerstvo práce, se podle podkladů připravených pro vládu projeví zvýšením výdajů na důchody o 10,7 miliardy korun. To by si vyžádalo 3,7 miliardy nad rámec už schválené kapitoly ministerstva.

  nely | bleskove.cz

  Témata: důchody, Marksová
  Komentáře ke článku
  loading...