Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ODPOSLECHY

  Kalousek: Ministr financí při používání odposlechů porušuje zákon

  09.09.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Strana TOP 09 poukázala na alarmující fakt, že ministr financí Andrej Babiš (ANO) porušuje zákon v souvislosti s používáním odposlechů. Jak prohlásil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, vláda má vážný problém mezinárodního dosahu!

  Korte, Kalousek lupa
  Daniel Korte a Miroslav Kalousek poukázali na to, že Babiš porušuje zákon při používání odposlechů. | TOP 09

  Právní řád opravňuje Policii ČR, GIBS, Celní správu ČR a další instituce k používání odposlechů, záznamů telekomunikačního provozu a použití sledování osob a věcí. Za účelem veřejné kontroly ukládá právní řád ministru vnitra a financí nejméně dvakrát ročně předávat zprávu o použití operativně pátracích prostředků příslušné kontrolní komisi Poslanecké sněmovny. "Od ministra Babiše jsem dosud neobdržel jedinou zprávu,“ uvedl předseda komise poslanec Daniel Korte (TOP 09).  

  Babiš podle TOP 09 porušuje zákon při používání odposlechů a usiluje přitom o rozšíření kompetencí celní správy. To strana považuje za špatný vtip.
   

   

  Podle Korteho to ostře kontrastuje s přístupem ministra vnitra, který svou zákonnou povinnost plní automaticky a v řádných termínech. "V současnosti ministr financí usiluje v rámci trestního řádu o rozšíření kompetencí celní správy. Vzhledem k tomu, že odmítá respektovat i platný zákon, jenž mu ukládá povinnosti, které ignoruje, zní to jako špatný vtip,“ dodal poslanec Daniel Korte.

   

  "Vláda má vážný problém mezinárodního dosahu," řekl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. "První místopředseda koaliční vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL porušuje zákony (zákon o konfliktu zájmů, trestní řád, zákon o celní správě …). Navíc se dopouští pochvalných výroků vůči nelidským praktikám Třetí říše. Obracíme se na dvě nejstarší státotvorné strany - ČSSD a KDU-ČSL - s naléhavou otázkou, zda je pro jejich vládu jednání jejího prvního místopředsedy přijatelné a zda jsou ochotny za něj nést společnou odpovědnost. Odpověď nám dají následující dny,“ dodal Miroslav Kalousek. 

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...