Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BABIŠ A VZP

  Němeček: Omyly a trapasy ministra financí Babiše

  30.08.2016 14:46 / politika google+ twitter facebook

  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) v souvislosti se jmenováním Zdeňka Kabátka na další čtyřleté období do čela VZP jako tradičně mluvil o podrazech. Osočil ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) a ten si to nenechal líbit. Babišovi to vrátil i s úroky!

  Němeček lupa
  Svatopluk Němeček si osočování ze strany Andreje Babiše nenechal líbit. | ČSSD

  Vzhledem k tomu, že média vlastněná Andrejem Babišem (Mladá fronta DNES, Lidové noviny, iDnes.cz a lidovky.cz) nedala ministerstvu ani ministrovi zdravotnictví prostor k reakci, rozhodl se Němeček informovat veřejnost prostřednictvím internetu. Prý je nutné uvést na pravou míru dezinformace a záměrné lži ministra financí a jím vlastněných médií.  

  Miliardář a ministr Babiš má snahu ovládnout české zdravotnictví a udělat z něj vlastní byznys bez ohledu na pacienty a zdravotní personál, říká Svatopluk Němeček.
   

   

  "Průběh jednání správní rady je další Němečkův podraz, kterým chce za každou cenu udržet netransparentnost a korupci v systému českého zdravotnictví," napsal Babiš. V médiích vlastněných ministrem Babišem ovšem reakci osočeného ministra Němečka nenajdete. "Je to taková typická Babišova křivárna," reagoval v nadsázce Svatopluk Němeček. "Ministr financí opakovaně prokázal, že českému zdravotnictví a systému jeho fungování naprosto nerozumí," řekl v reakci na útok koaličního kolegy ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a dodal:  "Ředitele VZP totiž volí Správní rada této největší pojišťovny a ministr zdravotnictví s tímto aktem nemá vůbec nic společného."  Podle Němečka se opět opakuje u Hnutí ANO tradiční situace, kdy předseda strany Babiš proklamuje zcela něco jiného, než dělají jeho straničtí kolegové. "Hnutí ANO má ve správní radě VZP devět svých členů a ani jeden z nich nehlasoval proti volbě Zdeňka Kabátka. Kolega Babiš tedy zřejmě zapomněl dát svým straníkům  správné instrukce," řekl s úsměvem Svatopluk Němeček.

   

  Ministra zdravotnictví také překvapil obrat Hnutí ANO v přístupu k institucím jako je VZP. Připomněl, že v předvolební kampani Andrej Babiš často mluvil o nutnosti odpolitizovat většinu úřadů a organizací. "Hnutí ANO teď říká, že šéf VZP by měl být politický nominant, s tím ovšem ČSSD zásadně nesouhlasí a naopak považuje za správné, že ředitel VZP nevzešel z nějakých politických dohod," uvedl ministr Němeček v reakci na výrok předsedy zdravotního výboru poslanecké sněmovny a člena Správní rady VZP za Hnutí ANO Rostislava Vyzuly, který k volbě ředitele VZP sdělil: "Je to nakonec politická funkce, mělo se to projednat řádně v koalici."

   

  Ministerstvo zdravotnictví v souvislosti s útočnými výroky ministra Andreje Babiše upozorňuje na důležitou souvislost mezi podnikáním místopředsedy vlády Babiše a jeho snahou získat vliv v největší domácí pojišťovně. "Z veřejně dostupných smluv vyplývá, že společnosti Andreje Babiše každý rok odčerpají jen z VZP více než 400 milionů korun. Dá se tedy odhadnout, že do Babišových firem plyne z českého zdravotního systému kolem tři čtvrtě miliardy korun ročně," upřesnil ministr zdravotnictví. Osobní útoky tak podle něj jednoznačně ukazují snahu miliardáře a ministra Babiše ovládnout české zdravotnictví a udělat z něj vlastní byznys bez ohledu na pacienty a zdravotní personál.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...