Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PENÍZE NA VĚZNICI

  Blaha: Stát se nám smál roky do očí, teď tomu dal korunu Babiš

  24.08.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Uherskohradišťský starosta Stanislav Blaha (ODS) se ostře pustil do Andreje Babiše. Naštvalo ho, že Babiš nejprve slíbil státní peníze na opravu bývalé komunistické věznice a teď z plánů opět sešlo. Přednost totiž dostal Baťův památník ve Zlíně.

  Blaha lupa
  Andrej Babiš starostu Uherského Hradiště Stanislava Blahu pořádně namíchl. | Archiv S. Blahy

  Obnova bývalé komunistické věznice v centru Uherského Hradiště se tak zase odkládá. A starosta je z toho v šoku. "Ministr Babiš nemá peníze na opravy věznice, které na místě samém v květnu slíbil? No tak to je snad zlý sen," prohlásil uherskohradišťský starosta.

   

  Osobně byl u toho, když se Babiš přímo mezi celami bývalého komunistického žaláře před kamerami holedbal, že do uherskohradišťské věznice co možná nejdříve přitečou státní peníze a že se zásadní opravy areálu brzy pohnou. "Konečně, říkal jsem si. Konečně se ledy pohnuly. Po desítkách let. A zase je všechno jinak. Provalilo se, že ve státní kase nejsou na příští rok na opravy věznice peníze a ty co jsou, dá ministerstvo financí na opravy zlínského památníku Tomáše Bati," konstatoval Blaha.

   

  Toto rozhodnutí podle svých slov ani nehodnotí. "V květnu jsem řekl, že jsme konečně po letech našli naději. Nyní bych ta slova nejraději vyplivl. Nicméně, vybavil se mi znovu jen léty živený pocit zmaru. Nečinnosti, odsouvání, výmluv a ignorace ze strany státu totiž už bylo tolik, že mě ani tohle vlastně nepřekvapilo," řekl Blaha.  

  Věřit není možné nikomu a ničemu, reagoval na plané sliby Babiše týkající se finanční podpory na opravu věznice uherskohradišťský starosta Stanislav Blaha.
   

   

  Ministři Babiš a Herman při své květnové návštěvě Slovácka navrhli, aby mezi oběma ministerstvy, městem Uherské Hradiště, Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, Okresním soudem Uherské Hradiště a Zlínským krajem vznikla dohoda o dalším postupu a o případném majetkoprávním vypořádání celého komplexu bývalého justičního paláce. Ihned poté měla být zpracována zcela nová, odborná studie, která přesně definuje možnosti rekonstrukce areálu a vznik muzea totality v autentické části bývalé věznice. V ostatních částech areálu by po rekonstrukci měly být umístěny některé státní instituce sídlící ve městě Uherské Hradiště.

   

  "Za nás říkám, že město je připraveno. Materiál půjde v nejbližších dnech do rady města a na začátku září jej předložíme zastupitelům. Ale zdůrazňuji, že na podpisu memoranda celá věc nestojí, to je formalita. To hlavní jsou finance. A ministr Babiš ve věznici dobře musel vědět, jestli peníze má, nebo ne," poznamenal starosta. Když před půldruhým rokem usedal na starostenskou židli, řekl, že udělá všechno pro to, aby se osud bývalé věznice v Uherském Hradišti po mnoha letech neúspěšných jednání a planých snah znatelně pohnul směrem k záchraně a důstojnému využití této státem chráněné a také vlastněné památky. "Po desítky let, činí veřejnost za špatný stav věznice zodpovědné hlavně město, které tím je hrubě poškozováno. Jak vidím, nezbude, než v boji pokračovat. Bohužel s pocitem, že věřit není možné nikomu a ničemu," dodal Blaha.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...