Čtvrtek 26. dubna 2018
svátek má Oto, zítra Jaroslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Prezidentský pojeb!

  Zeman to všem natřel! Ve vánočním poselství se obul do uprchlíků!

  26.12.2015 14:30 / politika google+ twitter facebook

  To zase bude nadávek, naříkání, urážek a intelektuálové, aby si to šli hodit! Vánoční projev prezidenta Miloše Zemana zvedl hodně lidí ze židle, ale i jeho nepříznivci tleskají! Hlava státu se obula i do uprchlíků a jasně jim dala najevo, co si o nich myslí!

  Miloš Zeman lupa
  Miloš Zeman zhodnotil letošní rok a nevyhnul se ani uprchlické krizi | archiv ČT

  Zatímco šéf TOP 09 Miroslav Kalousek nezklamal a opět se do Miloše Zemana navezl s tím, že se vyjadřuje k věcem, které nejsou v jeho kompetencích, strážce státní kasy a předseda ANO prezidentovi tleská!

   

  Samotný premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vítá, že hlava státu ocenila  dobré hospodářské výsledky Česka a vlády. V souvislosti s migrační krizí v dnešním vánočním poselství však podle Sobotky nepřekvapil, zůstal u předsudků. Jenže zdá se, že i jemu samotnému byl určen prezidentský "pojeb", protože sám Zeman si o vyjádřeních a krocích Sobotky dlouhodobě myslí své. 

   

  "V zahraniční politice je jenom jediná a temná skvrna a tou je migrační vlna. Politici, kteří zavírají oči před tím, že se k nám tato migrační vlna ještě nepřelila, že se proto není čeho obávat, mi trochu připomínají jednoho bývalého pražského primátora. Tento primátor v době povodní stál na mostě a říkal: "Situace je nad míru výtečná", a dvě hodiny poté voda zalila pražské metro.

  Někdy si připadám jako Kassandra, která varuje před vtažením trojského koně do města, a jsem hluboce přesvědčen o tom, že to, čemu čelíme, je organizovaná invaze a nikoliv spontánní pohyb uprchlíků. Ti, kdo se zastávají migrantů, mluví o soucitu a solidaritě. Soucit je možný u starých, nemocných a především u dětí, ale velká většina nelegálních migrantů jsou mladí zdraví muži bez rodin. A já se ptám, proč tito muži nevezmou do ruky zbraň a nebojují za svobodu své země proti Islámskému státu," hřímal v projevu Miloš Zeman.

   

  Uprchlíky v podstatě označil za zbabělce, kteří jen napomáhají svým činem Islámskému státu. "Já si nedovedu představit, že v době, kdy z protektorátu prchali naši mladí muži, prchali proto, aby ve Velké Británii dostávali sociální dávky. Prchali proto, aby bojovali za svobodu své země. A totéž samozřejmě platí i pro ty, kdo odcházejí ze zemí, kde se nebojuje, protože jejich odchod odsuzuje tyto země k další zaostalosti," podotkl prezident. 

   

  Tím potěšil i mnoho občanů nejen České republiky, ale i okolních států, které s migrační vlnou bojují. Někteří Zemana nazývají hrdinou, jiní naopak spílají, že je nekulturní, necitlivý a nehumánní.

   

  "Prezident Zeman řekl jen pravdu. Jenom to, co si myslí drtivá většina národa. Je to jeden z mála lidí, který v této zemi říká věci naplno. Za minulého režimu jsme pořád chtěli, aby se říkala pravda, aby se za ní lidé nemuseli stydět a teď, když to někdo dělá, pomalu je upalován a různí členové "pražské kavárny" se pohoršují! Ať si každý ten intelektuál vezme domu jednoho uprchlíka. Co jednoho, celou rodinu a uvidíme, jak to dopadne," podotkl poslanec za ČSSD, bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák.

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...