Čtvrtek 22. února 2018
svátek má Petr, zítra Svatopluk
  Prezidentský pojeb!

  Zeman to všem natřel! Ve vánočním poselství se obul do uprchlíků!

  26.12.2015 14:30 / politika google+ twitter facebook

  To zase bude nadávek, naříkání, urážek a intelektuálové, aby si to šli hodit! Vánoční projev prezidenta Miloše Zemana zvedl hodně lidí ze židle, ale i jeho nepříznivci tleskají! Hlava státu se obula i do uprchlíků a jasně jim dala najevo, co si o nich myslí!

  Miloš Zeman lupa
  Miloš Zeman zhodnotil letošní rok a nevyhnul se ani uprchlické krizi | archiv ČT

  Zatímco šéf TOP 09 Miroslav Kalousek nezklamal a opět se do Miloše Zemana navezl s tím, že se vyjadřuje k věcem, které nejsou v jeho kompetencích, strážce státní kasy a předseda ANO prezidentovi tleská!

   

  Samotný premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vítá, že hlava státu ocenila  dobré hospodářské výsledky Česka a vlády. V souvislosti s migrační krizí v dnešním vánočním poselství však podle Sobotky nepřekvapil, zůstal u předsudků. Jenže zdá se, že i jemu samotnému byl určen prezidentský "pojeb", protože sám Zeman si o vyjádřeních a krocích Sobotky dlouhodobě myslí své. 

   

  "V zahraniční politice je jenom jediná a temná skvrna a tou je migrační vlna. Politici, kteří zavírají oči před tím, že se k nám tato migrační vlna ještě nepřelila, že se proto není čeho obávat, mi trochu připomínají jednoho bývalého pražského primátora. Tento primátor v době povodní stál na mostě a říkal: "Situace je nad míru výtečná", a dvě hodiny poté voda zalila pražské metro.

  Někdy si připadám jako Kassandra, která varuje před vtažením trojského koně do města, a jsem hluboce přesvědčen o tom, že to, čemu čelíme, je organizovaná invaze a nikoliv spontánní pohyb uprchlíků. Ti, kdo se zastávají migrantů, mluví o soucitu a solidaritě. Soucit je možný u starých, nemocných a především u dětí, ale velká většina nelegálních migrantů jsou mladí zdraví muži bez rodin. A já se ptám, proč tito muži nevezmou do ruky zbraň a nebojují za svobodu své země proti Islámskému státu," hřímal v projevu Miloš Zeman.

   

  Uprchlíky v podstatě označil za zbabělce, kteří jen napomáhají svým činem Islámskému státu. "Já si nedovedu představit, že v době, kdy z protektorátu prchali naši mladí muži, prchali proto, aby ve Velké Británii dostávali sociální dávky. Prchali proto, aby bojovali za svobodu své země. A totéž samozřejmě platí i pro ty, kdo odcházejí ze zemí, kde se nebojuje, protože jejich odchod odsuzuje tyto země k další zaostalosti," podotkl prezident. 

   

  Tím potěšil i mnoho občanů nejen České republiky, ale i okolních států, které s migrační vlnou bojují. Někteří Zemana nazývají hrdinou, jiní naopak spílají, že je nekulturní, necitlivý a nehumánní.

   

  "Prezident Zeman řekl jen pravdu. Jenom to, co si myslí drtivá většina národa. Je to jeden z mála lidí, který v této zemi říká věci naplno. Za minulého režimu jsme pořád chtěli, aby se říkala pravda, aby se za ní lidé nemuseli stydět a teď, když to někdo dělá, pomalu je upalován a různí členové "pražské kavárny" se pohoršují! Ať si každý ten intelektuál vezme domu jednoho uprchlíka. Co jednoho, celou rodinu a uvidíme, jak to dopadne," podotkl poslanec za ČSSD, bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák.

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...