Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NESNÁŠEJÍ SE

  Zhnusený Chovanec! Válka ministrů Sobotkovy vlády pokračuje!

  13.08.2016 00:20 / politika google+ twitter facebook

  Válka ministrů kabinetu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) pokračuje! Ministr vnitra Milan Chovanec se opět opřel do svého vládního kolegy, ministra financí Andreje Babiše (ANO) a je prý totálně zhnusen!

  Chovanec, Babiš lupa
  Chovanec s Babišem se v lásce nemají! Jejich rivalita pokračuje! | Profimedia

  Babiš totiž podle Chovance zneužívá svůj deník MF DNES k politickému boji. Šéf vnitra to začal tvrdit nyní, hlavně poté, co noviny zveřejnily část Šlachtovy tajné zprávy, která byla určena výhradně pro členy poslanecké komise. 

   

  „V dnešním článku ale není o majiteli listu ani slovo!Jen o mně, BS a socdem. Zjevný důkaz o zneužití MFD v politickém boji před volbami. Hnus!,“ napsal v pátek Milan Chovanec na Twitter.

   

  Části tajné zprávy Roberta Šlachty, kterou bývalý šéf ÚOOZ předal sněmovní vyšetřovací komisi pro reorganizaci policie, uveřejnil Babišův deník postupně. Podle předsedy komise Pavla Blažka (ODS) měla zpráva zůstat utajena v jedné ze sněmovních místností, kde ji měli mít možnost prostudovat pouze členové výboru. Vrchní státní zástupce zastupitelství v Olomouci Ivo Ištván dokonce prohlásil, že doufá, že se do zprávy novináři nikdy nepodívají.  

  Spor mezi ministrem vnitra Chovancem a ministrem financí Babišem pokračuje! Důvodem je stále Robert Šlachta a jeho výpověď před sněmovní komisí!
   

   

  Jak se zdá, podívali se! A kdo jiný jim k tomu dal možnost, než právě šéf Anofertu, jak nazývá Chovanec Babišovo impérium Agrofert. Ačkoliv Babišův deník píše, že má informace ověřené dokonce z několika zdrojů, Milan Chovanec má o zdroji jasno.

   

  „Podle informací MF DNES ověřených z několika na sobě nezávislých zdrojů je více než čtyřicetistránková zpráva plná odposlechů z vyšetřovacích kauz,“ píše na svých stránkách deník.

   

  Deník má prý Chovance informace, které získal, nelegálně. „Zpráva, jejíž obsah MF DNES zjišťovala, například naznačuje, že se policejní špičky zajímaly o případ jednoho sociálního demokrata před stranickým sjezdem, nebo, že jejich cílem od počátku bylo odstřelit právě Šlachtu,“ uvádí deník.

   

  „Proti hlavním autorům policejní reorganizace – prezidentu Tomášovi Tuhému, jeho náměstkovi Zdeňku Laubemu či ministrovi vnitra Milanu Chovancovi – však detektivové nemají přímý důkaz,“ dodává deník.

   

  Robert Šlachta čtyřicetistránkovou tajnou zprávu o údajných odposleších a propojení politiků a byznysmenů s policisty předal sněmovní vyšetřovací komisi 29. července. Vyšetřování poslanců se má ale především zaměřit na policejní reorganizaci, při níž došlo ke sloučení protimafiánské a protikorupční jednotky. „Komise má přijít s tím, co vedlo politiky k tomu, aby policii reorganizovali tak, jak ji reorganizovali, a jestli je to politicky správné, nebo není,“ řekl její předseda Pavel Blažek. Komise se opět sejde 18. srpna.

   

  Doposud to ale znamená jediné, ministři Chovanec a Babiš se nemohou ani cítit. Nemohou si přijít na jméno. „To už se spíš v klidu pozdraví Babiš s Kalouskem než Babiš s Chovancem,“ říká jeden z členů vlády a podotýká, že v setrvání obou v případném příštím vládním kabinetu by bylo hodně na hraně. Bude však záležet na tom, kdo vyhraje volby. Zatím velmi výrazně nad ČSSD vede právě Babišovo ANO!

   

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: Chovanec, babiš
  Komentáře ke článku
  loading...