Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  JASNĚ A BEZ SERVÍTKU!

  Jste jako Hitler! Politik se ostře opřel do prezidenta!

  08.08.2016 06:00 / politika google+ twitter facebook

  Neúspěšný puč v Turecku a následné čistky ve státních institucích připomínají požár v Reichstagu v někdejším nacistickém Německu a způsob, jakým Adolf Hitler incident využil k upevnění vlastní moci.

  Erdogan lupa
  Erdogan se pomalu ale jistě stává neomezeným vládcem Turecka | Shutterstock

  Řekl to předseda krajně pravicové Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Heinz-Christian Strache pro deník Die Presse. Požár, který vzplanul v budově německého parlamentu v roce 1933, nacisté vykreslili jako komunistický komplot proti vládě a odůvodnili tím následné omezení občanských svobod.

   

  Už jsme v minulosti zažili podobné události. Výsledkem bylo uchopení absolutní moci.
   
  Podle FPÖ existují paralely mezi tímto historickým příkladem a způsobem, jakým prezident Recep Tayyip Erdogan využil červencový pokus o státní převrat v Turecku k nastolení čistek proti svým odpůrcům v řadách armády, státní správy, na akademické půdě a v médiích.

   

  „Člověk má až pocit, že šlo o řízený puč s cílem umožnit nastolení prezidentské diktatury Erdogana," řekl Strache. „Už jsme v minulosti zažili podobný mechanismus, jako například při požáru v Reichstagu, jehož výsledkem bylo uchopení absolutní moci. I nyní se dá těžko ubránit dojmu, že to bylo do jisté míry řízené."


  Prezident Erdogan rázně odmítá podezření, že jeho vláda stála v pozadí neúspěšného puče, ze kterého naopak obviňuje sympatizanty muslimského duchovního Fethullah Gülena.

  jaj | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...