Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VÍCE ZBRANÍ

  Zeman k masakru v Mnichově: Občané by měli mít právo se ozbrojit!

  24.07.2016 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Páteční masakr v Mnichově, kde 18letý mladík povraždil 9 lidí a nejméně 27 jich zranil, ostře odsoudil prezident Miloš Zeman. Ten také vyjádřil názor, že občané by měli mít právo nosit legálně držené zbraně!

  Zeman Miloš lupa
  Miloš Zeman je pro to, aby lidé u sebe mohli nosit legálně drženou zbraň! | Archiv prezidenta

  Podle prezidenta šlo o teroristický čin, byť německá policie popřela, že by vrah byl napojen na nějakou teroristickou skupinu.

   

  „Pachatel je Iránec, takže je velmi pravděpodobné, že je to islámský terorista,“ prohlásil s tím, že masakr v Německu ho prý opět utvrdil v názoru, že lidé by měli mít právo vlastnit zbraň.

   

  Zeman svému německému protějšku kvůli útoku kondoloval. Pro TV Nova se Zeman k činu mladého Němce íránského původu vyjádřil. "Mimo jiné zastávám názor, že občané by měli mít právo se ozbrojovat, aby i vlastní aktivitou proti těmto teroristům zasáhli," myslí si český prezident.

   

  S jeho podporou držení zbraní souhlasí někteří politici. "Ve chvíli, kdy budou mít možnost mít legálně drženou zbraň, v tu chvíli budou moci zastavit útočníka. Určitě s tím souhlasím," podpořil jej Marek Černoch z hnutí Úsvit.  

  Prezident Miloš Zeman po páteční střelbě v Mnichově uvedl, že je pro to, aby lidé u sebe mohli nosit legálně držené zbraně. Někteří politikové s ním ale nesouhlasí!
   

   

  Bývalý policista a dnes poslanec za hnutí ANO Bronislav Schwarz by ale větší množství zbraní mezi lidmi určitě nepodpořil. Podle něj by se tím jen zvýšilo nebezpečí nechtěné tragédie.

   

  "Je mi z toho smutno, že to je tak blízko u nás, ale nesouhlasím s panem prezidentem. To že bychom chodili na ulicích ozbrojení a lidi by si začali sjednávat pořádek sami, odnesli by to jen další nevinní. Jakmile začne na ulici střílet nezkušený člověk, tak bude velká náhoda, že toho střelce zabije," podotkl Schwarz.

   

  "Jestliže je někdo psychicky vyšinutý a tohle udělá bez vazby na teroristické organizace, je jakákoli společnost bezmocná, podívejte se na Uherský Brod," dodal  předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...