Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PROSTĚ ODEŠLA

  Sexy poslankyně zdrhla od Babiše z ANO!

  22.07.2016 17:55 / politika google+ twitter facebook

  Poslankyně Kristýna Zelienková opustila hnutí ANO, za které byla do Poslanecké sněmovny zvolena. Už dříve kritizovala politiku hnutí i vlády. Šéf hnutí a ministr financí Andrej Babiš odchod členky prý očekával.

  Zelienková lupa
  Kristýna Zelienková opustila řady ANO! | archiv K. Zelienkové

  Podle Babiše se ANO s poslankyní rozešlo především v otázce migrace. Zelinková to ale zřejmě vidí jinak.

   

  "Milí přátelé, dnes jsem rezignovala na členství v ANO 2011. Příští týden se blíže vyjádřím k důvodům. Doufám, že mi zachováte přízeň," uvedla v pátek na svém profilu na Facebooku.

   

  Andrej Babiš uvedl, že ho Zelienková o svém rozhodnutí informovala emailem. Napsala mu, že důvody odchodu sdělí o víkendu. "Čekali jsme to už dávno, někteří kolegové říkali, že ji máme vyloučit. Rozešli jsme se v názoru na migraci," uvedl Babiš.  

  Poslankyně ANO Kristýna Zelienková opustila řady ANO! Andrej Babiš to podle svých slov čekal!
   

   

  Zelienková loni vládě vyčetla to, že se v otázce migrační krize vyjadřuje především negativně, podle ní nepřichází s dostatkem pozitivních návrhů a není připravena ke kompromisu. Zároveň kritizovala Babiše kvůli kauze Čapího hnízda. Poté, co ve Sněmovně vysvětloval, komu patřila farma v době získání evropských dotací, Zelienková serveru Aktuálně.cz řekla: "Hnutí ANO jsme založili na myšlence, že nekrademe, nelžeme a budeme dělat efektivnější, zodpovědnější a férovější politiku než ti před námi. Ale z postoje pana Babiše mám pocit, že kličkuje, lavíruje a já už nevím, zdali mu mám jeho poslední verzi věřit."

   

  Podle Babiše se ve Sněmovně spekulovalo o tom, že by Zelienková mohla přejít k opoziční TOP 09. Mluvčí TOP 09 Martina Macková sdělila, že takovou informaci nemá.

   

  Vicepremiéra a šéf ANO také dodal, že kandidátní listiny hnutí ANO do příštích sněmovních voleb budou "kvalitní", protože hnutí bude mít více času na jejich sestavení.

  nely | bleskove.cz

  Témata: babiš, ANO , Zelienková
  Komentáře ke článku
  loading...