Čtvrtek 26. dubna 2018
svátek má Oto, zítra Jaroslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VÝŽIVNÉ

  Kohoutová: Stát nemůže odpovídat za dluhy soukromých osob

  18.07.2016 12:05 / politika google+ twitter facebook

  Návrh ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) týkající se zálohového výživného mezi politiky vyvolává hodně rozporuplné postoje! Podle expertky ODS pro sociální péči Lenky Kohoutové to nic dobrého nepřinese. Jen to bude stát hromadu peněz, které už stát zpátky nikdy neuvidí!

  Kohoutová lupa
  Zálohové výživné podle Kohoutové fungovat nemůže. Bude to jen zbytečně stát spoustu peněz. | ODS

  Ministryně Marksová vyráží do vlády opět s nápadem náhradního výživného. Ten počítá s tím, že až 2 500 korun měsíčně by mohl stát poskytovat za neplatiče alimentů jako zálohové výživné. Příspěvek by dostaly rodiny s příjmem pod 2,7násobek životního minima. Po dlužnících by vyplacenou dávku pak vymáhal úřad práce. Pokud by nic úřady práce nezískaly zpět, stát by podle odhadů zaplatil ročně asi 700 milionů korun.  

  Stát na dlužnících výživného nevymůže ani korunu. Přebírat odpovědnost za druhé ze strany státu je nerozumné, řekla k zálohovému výživnému Kohoutová.
   

   

  "Paní ministryně si zřejmě neuvědomuje, že stát nevymůže na dlužnících výživného ani korunu. Místo aby sáhla do již zavedených sociálních dávek pro případnou pomoc pro rodiče s dítětem v nouzi a cíleně pomohla, přichází s návrhem, který jednoznačně zvedne rozpočet na sociální dávky, ale nebude schopna žádné finanční prostředky vymoci nazpět. Paní ministryně už nepočítá s finančními prostředky právě na vymožení dlužných alimentů, které se pohybují v desítkách milionů korun. Není tedy jasné, jakým způsobem se budou dlužné alimenty vymáhat," poznamenala Kohoutová.

   

  Stát podle Kohoutové nemůže odpovídat za dluhy soukromých osob. "Stát může napomoci zrychlením soudních řízení v oblasti určení alimentů a jejich vymožení. Přebírat odpovědnost za druhé ze strany státu je více než nerozumné," dodala politička. 

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...